„Meridianas“ iškėlė Klaipėdos proveržio bures
„Meridianas“ iškėlė Klaipėdos proveržio bures

Ar jau pasidarėte asmenukę su „Meridianu“? Jeigu ne – tai nuo šiandien būtinai tai padarykite, nes Klaipėdos simboliu laikomas laivas iškėlė naujas bures, papuoštas Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos ženklais.

Iškilminga burių pakėlimo ceremonija įvyko šeštadienį. Susirinkusieji į ją sykiu pasveikino „Meridianą“ su gražia 70-mečio sukaktimi ir linkėjo burlaiviui dar ilgai puošti Klaipėdos centrą.

„O buvo laikas, kai „Meridianui“ grėsė tapti istorija. Sugebėjome jį rekonstruoti, atgaivinti ir džiuginti miestiečius bei svečius iš užsienio. Klaipėdos strateginiai partneriai šiuo metu taip pat sutelkę jėgas, kad atgaivintų miesto ekonominį gyvenimą, pritrauktų naujų investicijų ir sulauktume proveržio. Tad šiemet keldami bures linkime miestui ir gyventojams prasmingų pokyčių ir palankaus vėjo“, – sakė VšĮ Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis „Meridianas“ direktorius Aloyzas Kuzmarskis.

„Meridiano“ prikėlimas antram gyvenimui – tai labai įkvepiantis pavyzdys ir priminimas miestui bei miestiečiams, kad suvienijus pastangas viskas tampa įmanoma. Tikiu, kad kartu su miesto partneriais rasime pajėgumų, finansų ir valios reikšmingoms permainoms ir ekonominiam proveržiui mieste“, – įsitikinęs Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Tradiciškai barkentinos bures iškėlė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, kuri taip pat mini 70 metų sukaktį, kursantai. Taip simboliškai įprasminama pirminė „Meridiano“ paskirtis – šiame mokomajame burlaivyje jūreivystės žinias gilino apie 2000 būsimų jūrininkų ir kapitonų.

Apie burlaivį „Meridianas“

  • 1948 m. Suomijoje pastatyta barkentina „Meridianas“ 20 metų tarnavo kaip mokomasis burlaivis Klaipėdos bei kitų jūreivystės mokyklų kursantams.
  • Nuo 1971 m. šis burlaivis stovi prišvartuotas prie Danės upės krantinės Klaipėdos miesto centre ir daugiau nei per keturis dešimtmečius yra tapęs neatsiejama uostamiesčio kraštovaizdžio dalimi bei vienu mylimiausių Klaipėdos simbolių.
  • 2012 m. dėl itin prastos laivo būklės buvo iškilusi grėsmė šio simbolio netekti, tačiau privačios iniciatyvos bei finansavimo dėka laivas buvo atstatytas ir toliau puošia Lietuvos uostamiestį.
  • Šiemet „Meridianas“ mini 70 metų jubiliejų.
Raktažodžiai
Sidebar placeholder