“Meridianas” pasipuoš Europos jūrinio paveldo ženklu
“Meridianas” pasipuoš Europos jūrinio paveldo ženklu

Penktadienį, liepos 26 d., 12 val., Klaipėdos miesto simbolyje burlaivyje „Meridianas“ rengiama ceremonija, kurios metu bus atidengtas šio istorinio burlaivio narystę Europos jūrinio paveldo organizacijoje žymintis simbolinis ženklas.

Kartu tai bus vienas iš oficialių jubiliejinės Jūros šventės atidarymo akcentų, duosiančių startą jūriniams šventės renginiams bei „Meridiano“ aikštėje rengiamoms jūrų verslo bei partnerių šventinėms veikloms.

Burlaivis „Meridianas“ Europos jūrinio paveldo (European Maritime Heritage, EMH) tinklo dalimi tapo šį pavasarį Vokietijos mieste Rostoke vykusios EMH generalinės asamblėjos sprendimu. Amsterdame registruota ir pagal Nyderlandų teisę veikianti nevyriausybinė organizacija vienija tradicinių, istorinių laivų savininkus, o taip pat jūrų muziejus bei kitas jūrinio paveldo srityje dirbančias institucijas visoje Europoje. 

Iš viso EMH turi apie keturiasdešimt narių beveik dvidešimtyje Europos valstybių. Asociacijai priklauso tūkstančiai įvairiausių istorinių laivų.

Narystę šioje tarptautinėje jūrinio paveldo organizacijoje žyminčio ženklo suteikimo „Meridianui“ ceremonijoje šį penktadienį planuoja dalyvauti EMH vicepirmininkas Thomas Hoppe iš Vokietijos.

Jo apsilankymas jubiliejinėje Jūros šventėje  svarbus ne tik „Meridianui“, bet apskirtai Klaipėdai, mat tai yra puiki proga pristatyti Lietuvos uostamiestį didžiulei Europos jūrinio paveldo bendruomenei ir tapti jos narių, organizacijai priklausiančių istorinių laivų kelionių maršrutų dalimi.

EMH yra suskaičiavusi, kad Europoje kasmet įvyksta apie 500 su jūriniu paveldu susijusių renginių, pritraukiančių apie 20 milijonų žiūrovų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder