Miesto vėliava apdovanos bendruomenes

Miesto vėliava apdovanos bendruomenes

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto tarybos kolegija pritarė mero Vytauto Grubliausko siūlymui Vasario 16-ąją už reikšmingiausią praėjusių metų darbą uostamiesčio vėliavą įteikti pernai įkurtai Klaipėdos bendruomenių asociacijai.

"Tai yra deramas ir labai garbingas apdovanojimas bendruomenei, tik šįkart įteikiamas asociacijai, kuri juk vienija ir atstovauja daugeliui bendruomenių. Net ir suvokdamas tam tikrą visuomenės skeptiką ir prieštaravimą, aš manau, kad tai yra garbinga ir kilnu iš politiko pusės paspausti ranką ir pasveikinti tuos, kurie teikia konstruktyvius, dalykiškus, dažnai ir kritinius siūlymus miesto labui", - teigė miesto meras.

Dėl kandidatūros tinkamumo buvo skirtingų nuomonių, abejonių, bet didžioji dalis miesto Tarybos kolegijos narių - 8 iš 10 pritarė, kad labiausiai nusipelniusi yra Klaipėdos bendruomenių asociacija, o du iš jų balsuodami susilaikė.

V.Grubliausko teigimu, dažniausiai apdovanojami būna asmenys arba bendrovėms atstovaujantys vadovai, bet šiemet buvo norėta pagerbti ir pasidžiaugti bendruomenėmis ir įteikti šį įvertinimą kaip padėką už uostamiesčiui svarbius darbus.

Klaipėdos bendruomenės bus apdovanotos šį šeštadienį, 12 val. Atgimimo aikštėje vyksiančio minėjimo metu.

Klaipėdos bendruomenių asociacija šiuo metu vienija Paupių, Girulių, Klaipėdos senamiesčio gyventojų, Žvejybos uosto, Berželio bei Smeltės bendruomenes. Prie asociacijos ketina prisijungti ir Marių ir naujai įkurtos I Melnragės bei Danės bendruomenės.

Teigiama, kad bendruomenių veikla pastaraisiais metais tapo ypač aktyvi ir reikšminga. Daugelis miesto gyventojų galėjo dalyvauti bendruomenių organizuotose diskusijose ir konferencijose, kultūriniuose ir sportiniuose renginiuose, o Paupių bendruomenės nunerta Kalėdų eglutė garsino Klaipėdą visoje Lietuvoje. Ypač aktyvios miesto bendruomenės buvo identifikuojant potencialius miesto taršos šaltinius bei raginant atsakingas institucijas spręsti taršos problemas, taip pat diskutuojant dėl miesto bendrojo plano koncepcijos.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder