Naujiems Seimo nariams - kraustynės
Naujiems Seimo nariams - kraustynės

Pirmą kartą į Seimą patekę pajūryje išrinkti Seimo nariai Vilniuje planuoja intensyviai dirbti, o šeiminį gyvenimą ir laisvalaikį sieja su jūra.

Į Seimą išrinktas neringiškis Andrius Bagdonas savo darbą Seime planuoja taip, kad savaitgaliais galėtų grįžti į namus Neringoje. Jis taps daugiausiai laiko kelionėse namo praleisiančiu Seimo nariu. Anot jo, kelionė iš Vilniaus į Neringą automobiliu vasarą užtrukdavo apie 3,5 valandos, ne sezono metu, kai greitis automagistralėje ribojamas, ji bus dar ilgesnė.

"Per pusmetį, kai Vilniuje dirbau partijos rinkimų štabe, pripratau prie sostinės greito gyvenimo tempo, pažinčių ratas ir anksčiau buvo platus, todėl adaptacijos problemų nėra", - sakė A. Bagdonas. Pokyčiai neturėtų pakeisti ir naujai išrinkto Seimo nario pomėgių. Vienas iš Neringos krepšinio klubo "Kuršis" įkūrėjų sėkmingai rado krepšinio treniruočių partnerių ir Vilniuje.

"Planuoju nuomotis būstą ir savo pavyzdžiu rodyti, kad dabartinis Seimo bendrabutis yra atgyvena. Seimas neturi užsiimti apgyvendinimo paslaugomis, todėl viena pirmųjų mano iniciatyvų bus parduoti šį viešbutį", - sako A. Bagdonas. Būstą jis planuoja nuomotis iš asmeninių lėšų, nors mano, kad ateityje tam galėtų būti leidžiama naudoti parlamentinei veiklai skiriamus pinigus. Jis džiaugiasi, kad Vilniuje bus arčiau sostinėje jau gyvenančios vyriausiosios dukros.

"Paskutinėje gimnazijos klasėje besimokanti jaunesnioji dukra kitąmet taip pat ketina stoti į Vilniaus dailės akademiją", - dalijosi planais A. Bagdonas.

Baigia projektus

Klaipėdietis Audrius Petrošius prieš duodamas Seimo nario priesaiką labai intensyviai darbuojasi baigdamas Klaipėdoje vykdytus projektus.

"Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centre kaip tik vykdomi mano pradėti dideli projektai, turiu perduoti daug informacijos, taip pat sutvarkyti asmeninio verslo reikalus", - vardijo A. Petrošius.

Į Seimo viešbutį jis planuoja keltis su visa šeima.

"Mažajam dar ir dvejų metukų nėra, mano antrosios pusės Lauros darbai leidžia viską planuotis laisvai, todėl persikėlimui kliūčių nėra", - sako A. Petrošius. Visgi jis pripažįsta, kad pagrindinis šeimos būstas išliks Klaipėdoje, nes čia ir aplinka, ir susikurtos gyvenimo sąlygos labiau tenkina.

Jis pritaria, kad gyvenimas Seimo viešbutyje jau nebeatitinka laikmečio, ir mano, kad parlamentarams turėtų būti suteiktos lankstesnės galimybės rinktis būstą.

"Savaitgalius planuoju Klaipėdoje, taip pat tikiuosi, kad darbą apygardoje pavyks suderinti su pomėgiais, vienas kurių yra žvejyba", - planuoja A. Petrošius.

Važiuos traukiniu

Ligita Girskienė sako, kad pirmaisiais metais planuoja gyventi tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Dvi, šešerių ir trylikos metų, dukras auginanti moteris nori, kad joms nereikėtų keisti mokyklos.

"Daugybė šeimų Lietuvoje taip gyvena, važiuoja dirbti į užsienį, išsiskiria mėnesiams, o čia tik kelios dienos per savaitę. Visa mokyklos informacija elektroniniame dienyne, valgyti mergaitės jau pačios pasišildo ir blynų gali išsikepti", - kalbėjo L. Girskienė. Ji sutinka, kad daugiau pareigų teks vyrui.

"Jaunesnioji dukra jau pareiškė, kad kol aš būsiu Vilniuje, namuose vadovaus ji", - juokėsi L. Girskienė.

Ji jau parašė prašymą dėl Seimo viešbučio. Pretenduoja į dviejų kambarių butą, nes nori, kad šeima galėtų atvykti per mokyklines atostogas ar pan.

"Ateityje savo socialiniuose tinkluose tikrai žadu pateikti nemažai informacijos ne tik apie darbą, bet ir apie savo buitį. Manau, kad yra labai svarbu bendrauti su rinkėjais", - sako L. Girskienė. Ji svarsto kelionėms į Vilnių rinktis ir traukinį, kad galėtų nuveikti daugiau darbų.

Kur šaukia Tėvynė

"Aš, senas karininkas, esu ten, kur reikia Tėvynei", - raportavo Klaipėdoje į Seimą išrinktas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Klaipėdoje gimęs buvęs Lietuvos kariuomenės vadas į uostamiestį grįžo tik šiais metais, kai tapo kadenciją baigiančios ir į naująjį Seimą nepatekusios Rasos Petrauskienės padėjėju. Metų pradžioje A. Pocius buvo išrinktas konservatorių partijos Klaipėdos skyriaus pirmininku.

"Vilniuje yra šeimos būstas, Klaipėdoje yra tėvų namas, prieš tai 5 metus ėjau ambasadoriaus pareigas ir gyvenau Rumunijoje, buvo gyvenimo etapai JAV, Vokietijoje", - vardijo A. Pocius.

Būsimą darbą Seime jis vertina kaip savotišką sugrįžimą į parlamentą po 30 metų pertraukos, nes per 1991 metų sausio įvykius jis buvo parlamente ir saugojo tuometinę Aukščiausiąją Tarybą.

Sidebar placeholder