Nemuno gatvės gyventojų ateitį spręs teismai?

Nemuno gatvės gyventojų ateitį spręs teismai?

Uosto ir geležinkelio keliamą triukšmą kasdien kęsti priverstų Nemuno gatvės gyventojų problemų spręsti, panašu, iki šiol nesiima nė viena atsakinga institucija. Todėl, Klaipėdos mero teigimu, gyventojams gali nelikti nieko kito, kaip tik teisybės ieškoti teisme.

Uosto pašonėje stovinčių Nemuno gatvės 113 ir 133 namų gyventojai dėl gyvenimo sąlygų pagerinimo ar iškeldinimo bergždžiai kovoja jau keletą metų. Nepadeda nei piketai, nei įvairūs raštai, nei į gyventojų pusę stojusių miesto vadovų pastangos.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teigimu, savivaldybės iniciatyva dėl Nemuno gatvės gyventojų problemų buvo sudaryta speciali darbo grupė, į kurią įeina visų suinteresuotų pusių - Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, AB "Lietuvos geležinkeliai", privačios uosto krovos kompanijos, savivaldybės ir gyventojų atstovai.

"Tačiau galiu konstatuoti, kad konkrečių siūlymų, kaip spręsti šią problemą, iki šiol nesulaukta nė iš vienos atsakingos institucijos", - sakė V. Grubliauskas.

Mero teigimu, siūlymų, kaip sumažinti Nemuno gatvėje uosto ir geležinkelio keliamą triukšmą bei vibraciją, iš minėtų įstaigų dar bus laukiama iki vasario 6-osios. Neradus konkrečių problemos sprendimo būdų gyventojams neliks nieko kito, kaip tik savo teises ginti teismuose.

"Nenoriu užbėgti už akių. Tikiuosi, kad atsakingos institucijos, privati krovos kompanija dar mobilizuosis ir pateiks savo siūlymus. Tačiau turiu pripažinti, kad didelio suinteresuotumo iš jų nematau, todėl gyventojams suteikti vilčių, kad ši problema bus išspręsta šiandien, deja, negaliu. Drąsiai sakau, kad savivaldybė yra gyventojų pusėje ir jau padarė daugiau negu gali", - teigia V. Grubliauskas.

Uostamiesčio mero nuomone, lengviausias ir paprasčiausias Nemuno gatvės gyventojų problemų sprendimo būdas - jų iškeldinimas. Manoma, kad tam reikėtų 2-3 mln. litų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder