Nuo Naujųjų keisis šiukšlių išvežimo tvarka

Nuo Naujųjų keisis šiukšlių išvežimo tvarka

Klaipėdos rajonas vienas pirmųjų Vakarų Lietuvoje pradėjo atliekų konteinerių inventorizaciją. Gyventojų prašoma palikti šiukšlių konteinerius patogioje vietoje, kad vežėjai galėtų užklijuoti specialų lipduką. Aiškinama, kad be jo nuo sausio 1-osios nebebus galima surinkti šiukšlių.

VšĮ "Gargždų švara" ir Klaipėdos rajono savivaldybės interneto puslapiuose skelbiama, kad nuo liepos 18 d. bus inventorizuojami komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų pakuočių surinkimo konteineriai.

"Prašome atliekų vežimo dieną Gargždų, Dauparų-Kvietinių, Priekulės ir Sendvario seniūnijų gyventojus išstumti konteinerius ir palikti iki 22 val. lauke, atliekų surinkimo vietoje. Ant konteinerio dešiniojo šono bus klijuojamas inventorinis elektroninio nuskaitymo lipdukas. Informuojame, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. atliekos nebus vežamos jei konteineriai nebus inventorizuoti ir pažymėti inventoriniais lipdukais", - skelbiama minėtuose tinklalapiuose.

Tačiau inventorizaciją atliekantys UAB "Ekonovus" ir UAB "Gargždų komunalinės paslaugos" darbuotojai pastebi, jog rajono gyventojai dar ne itin paiso šio prašymo. Manoma, kad taip gali būti ir dėl to, kad žmonėms neaišku, kam ta inventorizacija iš viso reikalinga.

"Gargždų švaros" vadovas Rimantas Martinkus akcentuoja, kad šią naujovę sugalvojo ne Klaipėdos rajonas. Tiesiog ši Savivaldybė viena pirmųjų suskubo paisyti šalies valdžios nurodymų keisti šiukšlių išvežimo tvarką.

"Pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką nuo 2017-ųjų sausio 1-osios įsigalios nauja atliekų surinkimo sistema. Iki liepos 1-osios visos savivaldybės turėjo pasitvirtinti naujas tvarkas. Klaipėdos rajonas jau tai padarė, tik dar nespėjo patvirtinti naujų tarifų", - aiškino R. Martinkus.

Kaip keisis mokesčiai už šiukšlių išvežimą Klaipėdos rajone nuo Naujųjų, jis kol kas nenorėjo detalizuoti. Esą rajono gyventojus apie tai planuojama informuoti rudeniop.

"Tiesiog dabar, kol nėra elektroninės atliekų konteinerių skenavimo sistemos, kai kurie žmonės gudrauja - vietoje vieno konteinerio turi kelis. Išstumia juos, pilnus šiukšlių, vežėjai surenka, o gyventojas moka tik už vieną", - kodėl reikalinga tiksli konteinerių apskaita, aiškino R. Martinkus.

Skaičiuojama, kad Klaipėdos rajone gyventojams yra išdalinta per 15 tūkst. atliekų konteinerių, tad vežėjams nusimato daug darbo.

"Kol kas tik pirmos inventorizacijos dienos, tad sunku vertinti, kaip sekasi. Žinoma, ne visi žmonės palieka konteinerius patogioje vietoje. Jei jie yra už tvoros ir dar šuo palaidas - lipduko neužklijuosi. Bet inventorizacija vyks ne tik šią savaitę. Manau, kad ir per mėnesį mes visų konteinerių nepaženklinsime", - pasakojo bendrovės "Ekonovus" Klaipėdos regiono klientų aptarnavimo ir plėtros vadovas Antanas Gudelis.

Klaipėdoje - darbo grupė

Renata CHOCKEVIČIENĖ, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vyriausioji specialistė

Klaipėdos mieste taip pat nuo Naujųjų metų individualius atliekų konteinerius planuojame paženklinti specialiais lipdukais. Dabar yra sudaryta darbo grupė dvinarės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą klausimams spręsti. Yra numatyta, kad darbo grupė savo siūlymus Savivaldybės administracijos direktoriui turi pateikti iki spalio 1-osios. Tad dabar analizuojame galimas dvinarės rinkliavos dedamąsias, skaičiuojame galimas dvinarės rinkliavos įmokas. Mūsų tikslas, kad klaipėdiečiams nepadidėtų mokesčiai už šiukšles, kad nauja tvarka būtų paprasta ir aiški, todėl neskubame ir stengiamės viską parengti kuo tiksliau ir aiškiau.

Pagal naująją tvarką Lietuvoje nuo sausio 1-osios galios dvinarė rinkliava už atliekas. Ją sudarys pastovioji rinkliavos dalis, kurią privalės mokėti visi gyventojai, ir kintamoji rinkliavos dalis.

Informacija

Praėjusį mėnesį Klaipėdos savivaldybės darbo grupei jau buvo pristatyti dvinarės rinkliavos "griaučiai".

Skaičiuota, kad atsižvelgiant į patalpų plotą, skaičiuojama, kad individualiems vienbučiams ir dvibučiams namams, kurie naudojasi individualiais konteineriais, nuolatinė dvinario mokesčio dalis būtų 0,56 Eur/kv. m, o kintamoji, priklausomai nuo konteinerio talpos - 0,39-0,78 euro už vieną konteinerio ištuštinimą. Daugiabučiuose nuolatinė dalis - ta pati, 0,56 Eur, kintamoji - 0,33 Eur/kv. m.

Individualiam namui, besinaudojančiam 240 litrų talpos konteineriu, taikant dvinarį mokestį, mokestis už atliekas būtų 80-81 Eur, besinaudojančiam bendrojo naudojimo konteineriais - 101 Eur. Daugiabučių gyventojams, turintiems, pavyzdžiui, 60 kv. m ploto butą, mokestis būtų 53,4 Eur, 110 kv. m ploto buto savininkams - 85,5 Eur.

Vyriausybės patvirtintoje metodikoje dvinarį mokestį sudaro vadinamasis abonentinis mokestis už visą infrastruktūrą (konteineriai, rūšiavimo linijos, atliekų išvežimas) ir kintantis mokestis, priklausantis nuo to, kiek žmogus išmeta grynųjų atliekų, kurios nebetinkamos rūšiuoti ir perdirbti. Kintanti įmokos dalis nustatoma pagal naudojamų mišrių komunalinių atliekų konteinerių skaičių, tūrį, ištuštinimo dažnumą, atiduodamų mišrių komunalinių atliekų svorį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder