Nuomos kainas keis be politikų leidimo

Nuomos kainas keis be politikų leidimo

Siūlymas keisti Klaipėdos kultūros fabriko erdvių nuomos įkainius iššaukė Šeiko šokio teatro nepasitenkinimą. Pasak teatro įkūrėjos Agnijos Šeiko, miestas viena ranka nepriklausomus teatrus remia, o kita - atima. Sprendimo projektas nepraėjo miesto Taryboje, o galiausiai paaiškėjo, jog kainos bus koreguojamos be politikų įsikišimo.

Šeiko šokio teatro įkūrėja, choreografė Agnija Šeiko pažymėjo, jog didinant Kultūros fabriko erdvių nuomos įkainius kuriama kompleksinė problema.

"Kultūros fabriko" infrastruktūra pritaikyta teatrui ir nepriklausomi teatrai yra pagrindiniai jos naudotojai. Klaipėdos miesto kultūros strategijoje yra numatyta puoselėti nepriklausomo teatro meną. Tam sukurta net speciali programa, pagal kurią skiriamas finansavimas nepriklausomų teatrų programoms įgyvendinti. Dabar išeina taip, kad viena ranka miestas teatrams duoda, o kita - atima. Mūsų teatrui patalpų nuoma atsieis 30 proc. nuo viso miesto skirto finansavimo. Tad tampa neaiškūs miesto kultūros strateginiai principai", - svarstė šiuolaikinio šokio kūrėja.

PIRMAS KARTAS. "Kultūros fabriko" vadovė Raimonda Masalskienė tvirtino, kad nauji patalpų nuomos įkainiai siūlomi pirmą kartą per ketverius metus. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Pašnekovė akcentavo, kad menininkai nereikalauja, kad jiems viskas būtų už dyka, tačiau pažymėjo, kad miesto paramos nepriklausomiems teatrams principus vertėtų apsvarstyti ir kurti kitokį mechanizmą.

"Mūsų teatrui patalpų nuoma pabrangs iki 10 tūkst. eurų per metus. Teatrui tai - labai dideli pinigai - dviejų šokėjų metinis atlyginimas. Situaciją komplikuoja ir tai, kad apie naujus įkainius paskelbiama viduryje sezono, kai jau pasibaigę visi kvietimai teikti paraiškas dėl finansavimo, biudžetai suplanuoti ir kiekvienas centas - suskaičiuotas", - kalbėjo choreografė.

Anot pašnekovės, miestas nori, kad "Kultūros fabrikas" būtų stiprus kultūros židinys, tačiau verčia jį patį išsilaikyti.

"Visi puikiai žino, kad bilietai į teatro renginius nepadengia jų išlaidų. Arba jie bus tokie brangūs, kad miestiečiams taps neprieinami, arba būsime priversti kurti komercinį produktą. Žinoma, galime išeiti į kitas, pigesnes patalpas, išsinuomoti salę kokioje nors mokykloje, tačiau tada kyla meninės kokybės klausimas. Jeigu norime pritraukti į Klaipėdą aukšto lygio menininkus, jaunus specialistus - turime jiems pasiūlyti atitinkamas darbo sąlygas", - sakė A. Šeiko.

"Kultūros fabriko" vadovė Raimonda Masalskienė tvirtino, kad nauji patalpų nuomos įkainiai siūlomi pirmą kartą per ketverius metus. "Keisis tik keletas kainų pozicijų ir pokyčiai tikrai nebus itin dideli.

Kainas keisti būtina, nes dabar šokio salės nuomos kaina nepadengia net jos savikainos. Be to, norime suvienodinti sąlygas "Kultūros fabriko" rezidentams.

Dabar gi Jaunimo teatras už patalpų nuomą antrame aukšte moka 5 Eur/val., o Šeiko šokio teatras 2,5 Eur/val. už 300 kv. m salę. Kaina bus suvienodinta ir bus 5 Eur/ val., o tai yra 50 proc. mažesnė nei vidutinė rinkos kaina. Kitas pokytis - bus tik viena rezidentų kategorija vietoje trijų. Tai leis supaprastinti vidinę įmonės buhalteriją", - aiškino R. Laužikienė.

Pašnekovė pridūrė, kad kilęs ažiotažas "Kultūros fabrikui" išėjo tik į naudą. "Metus laiko laukėme, kol Savivaldybė parengs Tarybos sprendimą, o dabar paaiškėjo, kad politikų pritarimo mums net nereikia, nes nuomos paslaugas teikiame ne fiziniams, o juridiniams asmenims. Tad patalpų nuomos įkainius galime tvirtinti įmonės viduje. Todėl dabar bus rengiamas Tarybos sprendimo atšaukimas. Tikimės, jog gegužę jis bus patvirtintas. Tada galėsime patvirtinti naujus įkainius ir ateityje lanksčiau ir greičiau reaguoti į situaciją rinkoje", - kalbėjo R. Masalskienė.

„Kultūros fabriko” vadovė Raimonda Masalskienė tvirtino, kad nauji patalpų nuomos įkainiai siūlomi pirmą kartą per ketverius metus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder