O kaip daryčiau aš?

O kaip daryčiau aš?

Dažnai patys lietuviai iš savęs mėgsta pasišaipyti, kad kone kiekvienas yra ekspertas bet kuriuo klausimu. Ko gero, bet kuriuose eilinio piliečio namuose išgirstume frazių, kaip geriau valdyti Lietuvą, kaip laimėti sporto varžybas, organizuoti puikų renginį ir t. t. Bet juk dažnai tokiuose pasisakymuose gali būti nemaža dalis tiesios...

Tad mūsų skaitytojams pristatome naują rubriką "O kaip daryčiau aš?"

Šį sykį pasiteiravome žinomų klaipėdiečių, ką jie mano apie bandymus įpūsti daugiau gyvybės Teatro aikštei ir kaip jie elgtųsi patys, jei būtų renginių organizatoriai.

Klaipėdos širdyje esanti Teatro aikštė atgyja. Praėjusią vasarą didelio susidomėjimo sulaukė čia surengtos paplūdimio tinklinio varžybos, o žiemą miestiečiai pramogauja čia įrengtoje ledo čiuožykloje.

Regis, klaipėdiečiai laimingi dėl to, kad uostamiestyje atsiranda vis daugiau renginių, tačiau atsiranda sakančiųjų, kad jie tik paaštrina senamiesčio triukšmo problemą. Be to, praėjusią vasarą po paplūdimio tinklinio varžybų būta ir pasipiktinusių, esą smėlis užteršė aikštę. Tad kaip elgtis renginių organizatoriams?

Liutauras Kraniauskas, sociologas

Tai labai simboliškai svarbi miestui vieta, telkianti žmones. Ši aikštė dėl savo gyvybingumo nustelbia visas kitas miesto aikštes, žmonės prie jos itin emociškai prisirišę. Klaipėda juk turi ir kitų vietų, pavyzdžiui, Lietuvininkų, Atgimimo aikštes, bet jos ne tiek traukia žmones. Nuo pat Anikės skulptūros ir fontano atidarymo ši erdvė visada traukdavo ne tik simboliniams įvykiams paminėti, bet ir, pavyzdžiui, susitikti su draugais. Tam tikru momentu tas gyvybingumas Teatro aikštėje nuslopo. Tad jeigu jį mėginama sugrąžinti, manau, kad tai yra labai gerai. Aš būčiau linkęs šioje vietoje organizuoti renginius. Žinoma, yra kitos problemos, susijusios su triukšmu, transporto srauto padidėjimu. Šios problemos kankina ir kitus didmiesčius. Kai kuriuose jų vietiniai gyventojai linkę išsikraustyti iš tam tikrų senamiesčio vietų. Būna ir taip, kad kartais per daug viskas sutelkiama į vieną vietą, o kitos erdvės tampa apleistos. Taigi, jeigu būčiau renginių organizatorius, renginius mieste paskirstyčiau tolygiau įvairiose erdvėse.

Ovidijus Zibalis, Klaipėdos "Akropolio" valdytojas

Tai yra Klaipėdos širdis pačiame senamiestyje. Žinoma, jei tik miesto valdžia pritartų, būdamas renginių organizatoriumi išties rengčiau Teatro aikštėje kuo daugiau renginių. Kuo daugiau senamiestyje judesio, tuo visiems geriau, malonu klaipėdiečiams ir uostamiesčio svečiams.

Eglė Jackaitė, aktorė

Reikėtų džiaugtis, kad mieste kažkas vyksta. Ne paslaptis, kad Klaipėdoje renginių stinga. Tuo metu Vilniuje - daug veiklos. Deja, bet Klaipėda yra apmiręs miestas. Tad smagu matyti, kai žmonės stengiasi, kažką joje daro. Pagirtina, kad Teatro aikštėje vyksta renginiai, yra ledo čiuožykla. Žinoma, darantys žmonės kartais susiduria ir su klaidomis. Kita vertus, iš tų klaidų mes ir mokomės. Beje, visai neseniai kartu su vaikais lankiausi Teatro aikštėje, mačiau ir čiuožyklą. Nustebino, kad čia tiek daug žmonių, ir pasidžiaugiau, kad visi laimingi.

Nina Puteikienė, politikė

Teatro aikštė yra svarbiausia Klaipėdoje. Viešosios erdvės mieste reikalingos tam, kad mes visi kartu ten susitiktume svarbiomis progomis. Ši vieta jokiu būdu negali būti tuščia. Ledo čiuožykla žiemą, vasarą vykusios tinklinio varžybos - puiki idėja. Tiesa, kritikų gali būti. Bet problemos susijusios ne su renginio turiniu, o su erdvės priežiūra. Štai mintis dėl paplūdimio tinklinio turnyro aikštėje išties mane labai nustebino. Neįsivaizdavau, kaip tai turėtų būti. Bet ir tai buvo puiki idėja - renginys pritraukė daug žmonių. Ledo čiuožykla - irgi nuostabus dalykas. Kalbant apie džiazo festivalį, renginiui šita vieta irgi yra labai tinkama. Tiesa, suprantu, kad joje gali kilti problemų dėl triukšmo. Be to, įžvelgiu problemą ir tokią, kad Klaipėdos senamiestyje labai nelygus grindinys. Jis turėtų būti tašytų akmenų. Tuomet išvis nekiltų jokių keblumų.

Šokėjas, televizijos projekto "Lietuvos talentai" dalyvis Edgaras Kerpė:

Kai gyvenau Klaipėdoje, mieste man trūko veiklos, jaučiau, kad čia nėra daug ko veikti. Taigi, tokie pokyčiai, kai miesto centre atsiranda traukos objektas, Klaipėdai yra tik į gera. Juk mes visi norime, kad uostamiestis būtų gyvas! Aš esu už tai, kad Teatro aikštėje būtų čiuožykla, ir jei būčiau renginių organizatorius, panašių dalykų čia atsirastų vis daugiau.

Menininkė Aida Raimonda Pečeliūnienė

Daug renginių turi vykti senamiestyje, miesto širdyje. Parkas skirtas pasivaikščioti, pailsėti, tačiau tik ne miesto aikštė. Manau, kad Teatro aikštėje reikėtų ir daugiau renginių. Čia turi vykti festivaliai. Jei būčiau renginių organizatorė, rengčiau šventes, kuriomis gyvena klaipėdiečiai. Beje, džiaugčiausi, jeigu ir Jono kalnelyje būtų įrengta stacionari scena.

Sidebar placeholder