Palanga ir Klaipėda sulaukė poilsiautojų peticijų

Palanga ir Klaipėda sulaukė poilsiautojų peticijų

Antradienį Klaipėdos ir Palangos miesto savivaldybėms įteikta peticija, kurią pasirašę daugiau nei tūkstantis pajūrio gyventojų ir poilsiautojų reikalauja pasirūpinti, kad pajūryje būtų įrengta daugiau viešųjų tualetų ir šiukšliadėžių.

Anot peticijos iniciatorių, per dvi savaitgalio popietes trukusią Baltijos jūros apsaugos akciją "Nedaryk į jūrą - saugok Baltiją" surinkti parašai parodė, jog ši problema pajūryje - gaji ir viešųjų tualetų trūkumas gadina poilsį ne vienam poilsiautojui.

"Manau, pats laikas Klaipėdos ir Palangos savivaldybei ne tik užtikrinti poilsiautojams kultūringą ir patogų poilsį, bet ir pasirūpinti, kad atvykusieji ilsėtis neterštų Baltijos jūros.

Dėl viešųjų tualetų stygiaus dažnas poilsiautojas gamtinius reikalus atlieka tiesiog kopose arba jūroje, kas prisideda prie Baltijos jūros taršos. Poilsiautojai akcijos metu skundėsi ir veikiančių tualetų būkle, ir nepakankama jų priežiūra. To sezono metu neturėtų būti", - pareiškė vienos peticijos autorių Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys, parašų rinkimą surengęs kartu su VšĮ "Žaliosios politikos institutas".

Pasak akciją inicijavusio pastarosios įstaigos prezidento Remigijaus Lapinsko, per itin trumpą laiką toks surinktų parašų skaičius liudija didelį problemos mastą.

"Jei norime, kad poilsiautojai Lietuvos pajūrio neiškeistų į Latvijos ar kitų kaimyninių valstybių paplūdimius, reikia pasirūpinti žmonių poilsio patogumu ir paplūdimių švara. Palangos ir Klaipėdos savivaldybes raginame ne tik įrengti papildomai viešųjų tualetų, bet ir šiukšliadėžių. Tik taip galėsime sumažinti šiukšlių kalnus paplūdimiuose ir kopose", - teigė R. Lapinskas.

Baltijos jūra, būdama viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje, itin kenčia nuo eutrofikacijos, kurią sukelia tarša organinėmis medžiagomis. Vis didesne problema tampa ir į jūrą patenkančios plastiko atliekos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder