Posėdyje buvo aptartos priemonės gaisringumui mažinti, viešosios tvarkos užtikrinimas, poilsiautojų saugumo užtikrinimas paplūdimiuose ir kiti klausimai.
Gaisrų prevencija
Kretingos miškų urėdijos miškų urėdo pavaduotojas Linas Žarnauskas pažymėjo, kad girininkai priešgaisrinį budėjimą vykdo nuo kovo 24 dienos. Veikia dvi priešgaisrinės sistemos, Smiltynėje budi ugniagesių automobilis ir du visureigiai su priešgaisriniu modeliu, dar vienas automobilis yra Juodkrantėje.
Vis dėlto, pasak urėdo pavaduotojo, neramu dėl padėties Smiltynėje. Čia darbo dienomis yra 5 darbuotojai, tačiau po darbo valandų bei poilsio dienomis, švenčių metu čia lieka tik 1 budintis specialistas, yra problemų dėl transporto kėlimo keltu.
"Turime mokėti už keltą ir priešgaisrinis transportas stovi eilėse. Turime sutartį su perkėla, bet nesame sąraše tų, kurie gali keltis be eilės. Esame kreipęsi, kad mus, kaip miškus prižiūrinčią organizaciją, įtrauktų į tą sąrašą", - pasakojo L. Žarnauskas.
Posėdyje dalyvavusi "Smiltynės perkėlos" darbo saugos ir ekologijos inžinierė Edita Kubilienė pažadėjo tokį skundą perduoti vadovybei ir esą bus kartu ieškoma sprendimų. Ji pridūrė, kad šiemet keltams atlikti profilaktiniai remontai, tad bus užtikrinamas saugus keleivių perkėlimas.
Mokomi gelbėtojai
Biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktorius Virginijus Urbonas sakė, kad ruošiantis vasarai gelbėjimo stotyse yra sukomplektuotos gesinimo priemonės, ruošiami ar atnaujinami informaciniai stendai.
"Gelbėtojams dabar vyksta mokymai, manome, jų trūkumo nebus. Šiuo metu ruošiama 30 gelbėtojų, gegužę bus mokoma dar 30. Atrankose dalyvauja daug sportininkų, plaukikų, manome, bus kvalifikuota gelbėtojų komanda. Dėl gelbėjimo technikos vyksta konkursai. Norime įsigyti du keturračius ir vandens motociklą. Manome, kad iki sezono pradžios ši technika jau bus pajūryje", - sakė V. Urbonas.
Atkreipus dėmesį, kad Klaipėdos savivaldybė nuolat kritikuojama dėl to, kad nepažymėtos vietos, kur saugu maudytis vaikams, V. Urbonas aiškino, kad gelbėtojai nėra pedagogai.
"Taip, tokio paplūdimio nėra. Čia ne ežeras ir ne upelis, o jūra, kurioje banguotumas keičiasi kas keletą minučių. Techniškai galima tokią maudyklą padaryti, bet kaip bus paskui, kai gelbėtojams reikės saugoti, liesti, drausminti mažus vaikus? Be to, iki 13 metų vaikams vieniems maudytis negalima. Mes ne pedagogai, už vaikus atsakingi tėvai", - reziumavo V. Urbonas.
Komisijos nariai šį klausimą nusprendė aptarti, kai priartės maudymosi sezono pradžia.
Stebės situaciją
Atidžiai stebėti, kas vyksta mieste ir paplūdimyje, žada ir policijos pareigūnai, Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai bei Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai.
Policininkus miestiečiai ir miesto svečiai matys ne tik gatvėse, bet ir paplūdimyje - patruliavimas vyks ir pėsčiomis, ir keturračiais motociklais. Žadama, kad geru oru, kai padaugės poilsiautojų, patruliuos gerokai gausesnės nei įprasta pareigūnų pajėgos. Bus stebima, ar netrikdoma viešoji tvarka, ar viešose vietose nevartojamas alkoholis. Dažnesnius reidus žada ir Viešosios tvarkos skyrius, jie ketina vykdyti tikrinimus po darbo valandų bei poilsio dienomis.
Klaipėdos VMVT viršininko pavaduotoja Jūratė Mačiulienė pasakojo, kad tarnyba ruošiasi skirti daugiau dėmesio toms viešojo maitinimo įstaigoms, kuriose yra didesnis lankytojų srautas. Tokių daugiau esą yra pačiame mieste nei prie jūros.
"Didžiausią riziką kelia prekiautojai, kurie prieigose vykdo nelegalią prekybą iš mašinų, nešioja produktus paplūdimyje. Bendradarbiaujame su policija, kad tokių prekeivių nebūtų", - sakė J. Mačiulienė.
Ji išsakė prašymą, kad Jūros šventės metu būtų įrengta stacionari vandens tiekimo vieta, nes atvykdami maisto tvarkytojai atsiveža nedidelį kiekį vandens, tai gali būti nesaugu.
Rašyti komentarą