Per karantiną neformalusis ugdymas nekainuos

Per karantiną neformalusis ugdymas nekainuos

Tėvai, kurių vaikai lanko neformaliojo ugdymo užsiėmimus Klaipėdos biudžetinėse įstaigose, karantino metu nemokės už paslaugas. Taip ketvirtadienį nusprendė Klaipėdos miesto tarybos nariai.

Nutarta pakeisti sprendimą dėl atlyginimo už neformalųjį ugdymą ir pridėti punktą, kuriuo nustatoma, kad atlyginimas už neformaliojo ugdymo Klaipėdos miesto biudžetinės sporto mokymo įstaigose teikiamas paslaugas nemokamas paskelbus karantiną ir (ar) ekstremaliąją situaciją Lietuvos Respublikoje.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Aistė Sorokienė aiškino, kad nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. buvo privalomai sustabdytas neformalaus ugdymo procesas visose sporto mokymo įstaigose, o nuo kovo 30 d. ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu, pasitelkiant įvairiais interneto platformas, socialinius tinklus ir t. t.

"Siekiame motyvuoti paslaugų gavėjus ir taip užtikrinti nepertraukiamą ugdymo procesą", - siūlymą atleisti nuo mokesčio paaiškino A. Sorokienė.

Sausio 1 d. duomenimis, vaikų skaičius Klaipėdos miesto biudžetinėse sporto mokymo įstaigose buvo daugiau nei 3 000.

Klaipėdos savivaldybėje yra 5 biudžetinės sporto ir 6 neformaliojo ugdymo įstaigos. Visos jos ugdymą karantino metu organizuoja nuotoliniu būdu, Savivaldybės administracijos atsakingi skyriai tikrina, ar yra grįžtamasis ryšys, kaip vyksta ugdymo procesas.

Iki šiol galiojusiame Tarybos sprendime nebuvo numatyta galimybė kompensuoti tėvų mokamo mokesčio, jei vaikui neformalusis ugdymas teikiamas nuotoliniu būdu.

Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė teigė, kad sprendimas atleisti nuo mokesčio, kai užsiėmimai vyksta nuotoliniu būdu, bus naudingas ir vėliau.

"Ši tvarka pravers ne tik karantino ar epidemijos metu, bet ir vėliau padės užtikrinti didesnį neformalaus ugdymo paslaugų prieinamumą, kai vaikai fiziškai negali atvykti į ugdymo įstaigą dėl sveikatos problemų ar judėjimo negalios", - kalbėjo L. Prižgintienė.

Pasak jos, tokią tvarką būtų galima taikyti ir esant ekstremalioms situacijoms, pvz., kai yra labai aukšta arba labai žema lauko ar patalpų temperatūra, vandentiekio ar šilumos tinklų avarija, didelis oro užterštumas ir kt.

Sidebar placeholder