Šeštadienį vakarop Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai pradėjo reidą, kurio metu tikrino, ar vairuotojai neviršija leistino greičio, ar tarp jų nėra neblaivių ir apsvaigusių. Po 19 val. jie pradėjo budėti Šilutės kelio 218 kilometre tikrindami greičio viršijimą. Gal ir simboliška, kad policijos mašinos stovėjo visai šalia Autodromo, vairavimo mokymo ir įgūdžių tobulinimo centro. Pasirinktas ne itin geros būklės avaringas kelio Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda ruožas, kuriame leidžiamas 70 km/val. greitis.
Iš pradžių budėjo du policijos ekipažai, po 20 val. turėjo prisidėti dar du ekipažai, tada jau buvo tikrintas ir blaivumas. Maždaug iki 23.30 val. jie budėjo Klaipėdos rajono keliuose, 2 ekipažai važiavo į Priekulę, kiti du - į Veiviržėnus ir Vėžaičius, o vėliau - į Klaipėdos miestą.
Reido metu patikrintos 294 transporto priemonės. Iš viso nustatyti 33 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Pagautas tik 1 neblaivus vairuotojas (1,97 promilės), dešimt vairuotojų alkoholį buvo vartoję iki leistinos ribos. 5 vairuotojai neturėjo teisių, greitį viršijo 17, keturi vairavo transporto priemonę be techninės apžiūros. Užfiksuotas vienas saugos diržo nenaudojimo atvejis, du transporto priemonių vairavimo be privalomo draudimo, 1 kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimo, 1 keleivių vežimo taisyklių pažeidimo, 1 vairuoti neturinčiam asmeniui perdavimo atvejis.
“Kaltas nėra ko čia ginčytis“
Nepraėjus nė valandai nuo reido pradžios jau buvo pagauta 10 vairuotojų, viršijusių greitį, ir kol mes kalbėjomės su policininkais, tokių pažeidėjų dar keliais padaugėjo. Mažiausiai greitis viršytas 23 kilometrais, daugiausia buvo viršijančių daugiau kaip 30 km, pasitaikė ir viršijusių 40 km. Policininkai vos spėjo rašyti protokolus.
„Greitį viršijau 23 kilometrais. Pasielgiau neatsakingai, skubėjau namo. Mačiau ženklus, suprantu, kad tai avaringas ruožas, nepagalvojau, ir tiek. Įlindau į antrą juostą, nenorėjau vilktis šalia tos mašinos, manau, aplenksiu ir papuoliau. Nieko nepadarysi, paspaudžiau, kaltas, nėra čia ko ginčytis“, - sakė trisdešimtmetis vairuotojas Saulius, pirmą kartą pakliuvęs už greičio viršijimą, neskaičiuojant to karto, kai prieš 12 metų tik gavęs teises irgi buvo pakliuvęs. Jis policijos reidą vertino teigiamai.
Primisime, kad bauda viršijus greitį daugiau kaip 20 km/val. siekia nuo 28 iki 86 eurų, o 40 km – nuo 86 eurų ir daugiau. Jeigu asmuo nebuvo baustas už greičio viršijimą, jam skiriama pusė minimalios baudos, t. y. 14 eurų. Beje, po Naujųjų metų reikės mokėti ne tik numatytą baudą, bet dar plius už po 2 ar 3 eurus už kiekvieną kilometrą, priklausomai nuo to, kiek bus viršytas greitis. Pavyzdžiui, jeigu greitis bus viršytas 9 km/val., teks mokėti ir 28 eurus, ir dar plius 9x3.
Panašūs reidai rengiami kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, jeigu leidžia galimybės, t. y. kai turima laisvų ekipažų. Policininkų budėjimo vietos yra nuolatos keičiamos.
Kartais elgiamasi neatsakingai
Kelių patrulių kuopos I būrio specialistui Martynui Beržonskui, dalyvavusiam šiame reide, per darbo Kelių policijos tarnyboje metus labiausiai įsiminė įvykis, kai sustabdė moterį, kurį pripūtė 3,7 promilės. „Pamačiusi iš paskos sekantį policijos ekipažą, sugebėjo sustoti, išlipti, prieiti prie bagažinės, pasiimti domkratą - neva keisis padangą. Sakė važiuojanti čia pat, o atstumas iki jos namų buvo apie 15 kilometrų. Baisiausia, kad mašinoje buvo kelerių metukų vaikas. Kitas neturintis dvejų metų vairavimo stažo automobilio vairuotojas, kurio girtumas buvo 2,1 promilės, ant galinės automobilio sėdynės vežė net septynis keleivius. Žinoma, važiavo jaunuolių kompanija. Kartais žmonės elgiasi labai neatsakingai. Dažniausias jų klausimas būna: „Iš kur jūs čia atsiradote?“, - pasakojo M. Beržonskis.
Už automobilio vairavimą esant neblaiviam baudos padidintos. Numatytos sankcijos ir vairuotojo teisių atėmimas mažiausiai metams. Po to vėl reikia jas įsigyti iš naujo. Tačiau didelio poveikio, kad sumažėtų neblaivių vairuotojų, policininkai nepastebi. Po Naujųjų metų turėjo įsigalioti naujas nusižengimų įstatymas. Už lengvą 1,5 promilės girtumą baudžiama administracine tvarka, atimama teisė vairuoti, o už didesnį – pradedama baudžiamoji byla kaip nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui. Ir tai neatgraso. Policininkai juokauja, kad Lietuvoje tik padaugės teistų žmonių. Įdomu, kiek raliai tokių vairuotojų atliks bausmę, pavyzdžiui, kalės iki dvejų metų.
Rašyti komentarą