Poveikis klimatui: kol kas sprendimų nėra
Poveikis klimatui: kol kas sprendimų nėra

Antradienį vykusioje nuotolinėje diskusijoje apie teisingą persitvarkymą siekiant neutralaus poveikio klimatui, planą ir jo įtaką regionams, dalyvavo didžiausių Lietuvos įmonių ir valdžios atstovai.

Diskusijos metu buvo pateikti siūlymai, kaip bus performuojama regioninė politika, kad sumažėtų jos keliama įtaka klimatui. Nors konkrečių sprendimų priimta nebuvo, tačiau buvo aptartos tam tikros numatomos kryptys, galimai ateityje padėsiančios priimti aiškesnius sprendimus.

Buvo įvardinti Lietuvos regionai ir įmonės, kurios daro didžiausią įtaką gamtai. Paminėta Akmenės cemento gamykla, trąšų gamyklos, "Orlen Lietuva", Būtingės naftos terminalas ir kt.

"Šių įmonių išmetamų kenksmingų medžiagų į gamtą yra daugiausia, jos skleidžia didžiausią emisiją", - kalbėjo diskusijoje dalyvavęs Klaipėdos mero pavaduotojas Arūnas Barbšys.

Pasak jo, diskusijoje buvo svarstomos atsinaujinančios energijos, tokios kaip biokuro, vandenilio, elektromobilių ir kt., naudojimo galimybės ateityje. "Numatoma šias priemones finansuoti iki 85 procentų", - teigė A. Barbšys.

Planuojama, kad didžiosios įmonės, kurios yra taršiausios, ateityje turės persitvarkyti. Pagrindinis visų numatomų planų tikslas - mažinti iškastinio kuro naudojimą ir jo deginimą bei pradėti labiau orientuotis į atsinaujinančios energijos šaltinių naudojimą. Anot A. Barbšio, ateityje numatomos platesnės diskusijos šiuo klausimu.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder