Prasideda Pasaulinės turizmo dienos renginiai

Prasideda Pasaulinės turizmo dienos renginiai

Nors pasaulinė turizmo diena minima rugsėjo 27-ąją, Klaipėdos miesto gyventojai ir svečiai nemokamais renginiais bus džiuginami jau nuo rytojaus - rugsėjo 19 dienos. Klaipėdiečių ir miesto svečių laukia net 10 nemokamų teatralizuotų ekskursijų "Vienos Klaipėdos gatvės istorija", ekskursijos į archyvo saugyklą, kurioje anksčiau buvo saugomi pinigai, o dabar - istorinė atmintis, orientacinės varžybos, kur bus galima pasitikrinti savo, kaip detektyvo, įgūdžius, galimybė apsilankyti Jono kalnelio poternoje bei pažinti įdomiausius industrinės Klaipėdos objektus.

Jau nuo rytojaus klaipėdiečiai yra kviečiami švęsti Pasaulinę turizmo dieną, eiti į nemokamus renginius ir ekskursijas po Klaipėdos miestą.

"Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras nelaukdamas tos tikrosios dienos, pradeda švęsti anksčiau. Tikiuosi, kas tas noras pažinti savo kraštą, gimtąjį miestą, pasijausti turistu, ieškotoju ir aišku atradėju niekur neprapuls", - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Turizmo ir kultūros informacijos centras primena, jog dalyvaujant visuose renginiuose bus privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Taip pat "Vienos Klaipėdos gatvės istorijos" ekskursijos vyks naudojant audio radijo transliacijos sistemą, kuri leis išlaikyti saugius atstumus, o ekskursijų dalyviams tik reikės atsinešti savo ausines.

Į visus renginius yra būtina išankstinė registracija telefonu 8 687 52051 arba el.paštu [email protected]

Turizmas Klaipėdoje pandemijos metu

Nepaisant to, kad Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras net keletą mėnesių, karantino metu, neveikė, tačiau pagal Statistikos departamento pateiktus duomenis, per praėjusį pusmetį Klaipėdos viešbučiuose apsistojo 45 tūkst. svečių. Šis skaičius yra 58 proc. mažesnis lyginant su praėjusiais metais.

"Įdomiausia tai, kad nebuvo toks stiprus mažėjimas nakvynių skaičiaus, jis sumažėjo tik 17 proc.

Tai rodo, kad tie svečiai, kurie apsistojo Klaipėdos viešbučiuose, jie tiesiog gyvendavo mūsų įstaigose ilgiau, negu anksčiau.

Pati džiugiausia statistika yra tai, kad kalbant su viešbučių vadovais, paaiškėjo, jog liepos ir rugpjūčio mėnesiais vidutiniškai visi mūsų viešbučiai, Klaipėdoje, buvo užimti nuo 50 iki 85 proc.", - sakė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Vasaros sezonu Klaipėdoje lankėsi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių turistai. Pagal Nacionalinę turizmo plėtros agentūros statistiką, šiais metais 62 proc. lietuvių keliavo po Lietuvą su nakvyne, o 82 proc. dienai atvažiuodavo į kokį nors Lietuvos miestą.

Direktorė džiaugėsi, jog pandemijos laikotarpis suteikė ir įvairių galimybių pasinaudoti turizmo inovacijų projektais ir gauti finansavimą įvairiems projektams. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras gavo finansavimą, net trims projektams įgyvendinti.

"Mes atnaujiname savo internetinį puslapį, pritaikome jį dar didesniam srautui žmonių, įdiegiame robotuką, kuris sugebės be darbuotojo pagalbos atsakyti į 400 pagrindinių klausimų. Tai galės padaryti 24 valandas per parą. Bus įdiegtos netgi virtualios ekskursijos ir jei kažkas norės, nedirbant turizmo centrui susirasti kažkokią ekskursiją po miestą, tą tikrai galės padaryti", - džiaugėsi R. Savickienė.

Turizmo ir kultūros informacijos centras taip pat sukūrė ir elektroninę parduotuvę, kurioje ne tik pardavinės suvenyrus, bet ir ekskursijas. Jos bus pačios įvairiausios nuo tų, kurias organizuoja Turizmo centras iki tų, kurias organizuoja gidai. Taip pat bus ir skiltis sukurta Klaipėdai.

"Dar viena įdomi naujiena, kad įgarsinsime 8 Klaipėdos skulptūras. Prie 8 Klaipėdos skulptūrų bus iškabintos lentelės, kur telefonu nuskenavus QR kodą, bus galima išklausyti visą istoriją, pamatyti vaizdą ir sužinoti autorius. Planuojame, kad darbus pavyks pabaigti iki spalio 15 dienos", - džiaugėsi R. Savickienė.

Visi pasakojimai bus įgarsinti lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis. Taip pat bus galima išgirsti ir originalią Anikės dainą.

Garsina Klaipėdą

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras dar viename projekte, kuris šiuo metu jau vyksta Vilniuje ir Kaune, pradėjo Klaipėdos miesto viešinimą.

"Vilniaus ir Kauno LED ekranuose šiuo metu yra rodoma Klaipėda. Turime parengę 4 klipukus ir juose kviečiame pagauti savo bangą Klaipėdoje, pamatyti saulėlydžius, pajusti stichiją, pažiūrėti uraganus ir tiesiog pasivaikščioti po pajūrį. Reklamos bus parodytos 71 500 kartų ir skaičiuojama, kad beveik 7 mln. Žmonių pamatys tuos trumpučius klipus", - pasakojo R. Savickienė.

Kvies tapti gidais

Jau trečius metus iš eilės Turizmo ir kultūros informacijos centras kviečia 3-5 klasių moksleivius pažinti savo miestą ir tapti jaunaisiais gidais.

"Šiais metais sugalvojome, kad vaikai miestą turi pažinti kitaip, per žvaigždes. Jau parengėme visą planą ir programą. Turime parinkti 60 mokinių, kurie norės tapti jaunaisiais gidais ir ne tik išmokti viską, bet ir sugebėti pravesti ekskursiją mamai, tėčiui ar savo klasiokams", - sakė R. Savickienė.

Klaipėdoje gyveno žymus astronomas F. W. Argelanderis, kuris buvo žinomas visoje Europoje. Jis vadovavo Bonos observatorijai ir sukūrė astrometrinį žemėlapį, kuriuo dabar naudojasi astronomai. Todėl pagerbiant iškilias asmenybes buvo sugalvota į Klaipėdą pažvelgti iš dangaus skliauto.

"Tai virtualus žaidimas, apie mūsų miestą, koks jis yra daugiasluoksnis. Interaktyvus žaidimas vyks dangaus skliaute, kur bus galima rasti 12 žvaigždžių - žymiausius Klaipėdos lankytinus objektus. Tai bus tokia kryptis atrakinti tikrą istorinį sluoksnį, kur atsivers daugiau informacijos apie patį miestą, istorinius jo klodus, asmenybes, įvykius, objektus. Ir galiausiai su viskuo susipažinus, visas šis kelias nuves į dangaus skliautą, kur bus galima susikurti savo asmeninį žvaigždyną", - apie žaidimą pasakojo idėjos autorė Inga Norkūnienė.

Planuojama, kad šis žaidimas pradės veikti kartu su Gidų mokyklėle, spalio mėnesį. Prisijungti bus galima svetainėje www.klaipedoszvaigzderakciai.lt

Detali Pasaulinės turizmo dienos renginių programa

Rugsėjo 19 d.
11:00 - 12:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - Žvejų g.
13:00 - 14:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - S.Nėries g.
Rugsėjo 20 d.
11:00 - 12:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - Danės g.
13:00 - 14:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - Tilžės - Bangų g.
15:00 - 16:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - S. Šimkaus g.
Rugsėjo 24 d.
16:30 - 17:30
Renginys "Pašnekesiai apie Luizę" ir leidinio "Prūsijos karalienė Luizė Klaipėdoje" pristatymas.
Dalyvauja literatūrologė J.Saulėnienė ir Klaipėdos Rotary klubas "Karalienė Luizė". Renginio vieta - Klaipėdos dramos teatro (Teatro g. 2) skaitykla.
17:30 - 19:00
Ekskursija "Prūsijos karalių takais".
Iškart po renginio "Pašnekesiai apie Luizę"
Rugsėjo 25 d.
VIETŲ NEBĖRA! 12:00 - 12:45
Klaipėdos regioninio valstybės archyvo ( Naujoji Uosto g. 16 ) programa Tarptautinės turizmo dienos proga "TAI, KO NEMATEI":
- ekskursijos į archyvo saugyklą, kurioje anksčiau buvo saugomi pinigai, o dabar - istorinė atmintis; - archyvinių dokumentų paroda "Steigiamajam Seimui - 100 metų"; - sovietinių kino kronikų fragmentai apie Klaipėdą; - pažintiniai užsiėmimai, norintiems virtualioje erdvėje savarankiškai ieškoti archyvinių dokumentų, sudarinėti geneologinius medžius.
VIETŲ NEBĖRA! 16:00 - 16:45
Klaipėdos regioninio valstybės archyvo ( Naujoji Uosto g. 16 ) programa Tarptautinės turizmo dienos proga "TAI, KO NEMATEI":
- ekskursijos į archyvo saugyklą, kurioje anksčiau buvo saugomi pinigai, o dabar - istorinė atmintis; - archyvinių dokumentų paroda "Steigiamajam Seimui - 100 metų"; - sovietinių kino kronikų fragmentai apie Klaipėdą; - pažintiniai užsiėmimai, norintiems virtualioje erdvėje savarankiškai ieškoti archyvinių dokumentų, sudarinėti geneologinius medžius.
VIETŲ NEBĖRA! 17:00 - 18:30
"Industrinė Klaipėda - nuo energijos iki dujų".
Aplankysite renovuojamą dujų fabriką bei "Klaipėdos energijos" slėptuvę po kaminu.
Rugsėjo 26 d.
11:15 - 14:15
Ekskursija dviračiais po Smiltynę su gide Vilmante iš "Windbiketours".
12:00 - 13:00
Gido, tinklalapio www.travelarchitecturehistory.com įkūrėjo Algirdo Stočkaus vedama ekskursija su apsilankymu Jono kalnelio poternoje
"Miesto-tvirtovės vizija ir jos išsipildymo istorija".
Rugsėjo 27 d.
11:00 - 11:45
Keturkojis Erdelio terjeras - gidas Kuršis kviečia į kūrybinę ekskursiją po KKKC Parodų rūmus bei juose eksponuojamas parodas.
Dalyvių skaičius ribotas, todėl išankstinė registracija el.p. [email protected] - būtina.
11:00 - 12:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - Aukštoji g. - Turgaus a. - Sinagogų g.
13:00 - 14:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - Liepų g.
14:00 -
"Klaipėdos detektyvai"
Klaipėdoje renkama geriausia detektyvų komanda, kuri greičiausiai atras senamiestyje vietas, kuriose slepiasi jūrinio paveldo objektai. Burkite šeimos narius, draugus, kaimynus, bendramokslius ar bendraminčius į komandą (2 - 6 asm.), traukite Šerloko, Vatsono, Puaro ar Flečer atributus bei registruokitės el.p. [email protected] KKKC Meno kieme komandoms bus pristatytas žaidimas bei jo taisyklės. Greičiausia detektyvų komanda, tinkamai atlikusi visas užduotis, laimės specialių prizų bei pelnys geriausių Klaipėdos miesto detektyvų vardą! Komandų skaičius neribojamas. Reikia turėti skaitmeninį fotografuojantį prietaisą.
15:00 - 16:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - Malkų g.
Spalio 4 d.
12:00 - 13:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - H.Manto g.
14:00 - 15:00
Teatralizuota ekskursija "Vienos Klaipėdos gatvės istorija" - Puodžių g.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder