Prieš tarybos posėdį - piketas

Prieš tarybos posėdį - piketas

Penktadienio rytą prie Klaipėdos savivaldybės vyko piketas „SOS: neišvarykite vaikų iš Melnragės!“.

Uostamiesčio visuomeninių organizacijų atstovai ir pilietiški miestiečiai pareikš protestą prieš savivaldybės planus iškeldinti pagalbą apleistiems ir beglobiams vaikams bei socialiai pažeidžiamoms šeimoms teikiančią agentūrą „Visos Lietuvos vaikai“ iš pastato Melnragėje.

Kaip jau skelbta, liberalo Vytauto Grubliausko vadovaujama savivaldybė nurodė, kad organizacija turi iki liepos 1 dienos išsikraustyti iš pastato adresu Vaivos g. 23, nes nuspręsta nebepratęsti panaudos sutarties. Nurodoma, jog namas prie jūros, kuriame šiuo metu, kaip ir kasmet, poilsiauja vaikai, esąs reikalingas „Savivaldybės administracijai savivaldos funkcijoms įgyvendinti“.

Kiek anksčiau nepritarimą savivaldybės planams pareiškė Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrija ir kelios kitos nevyriausybinės organizacijos.

Be to, trylika Seimo narių viešu kreipimusi paragino Klaipėdos miesto merą V. Grubliauską nesiimti skubotų veiksmų dėl agentūros iškeldinimo ir spręsti šį jautrų klausimą tik tada, kai savivaldybė aptars sprendimą su Klaipėdos gyventojais, nevyriausybinėmis uostamiesčio ir šalies organizacijomis.

Šiuo metu dienos stovykloje Melnragėje poilsiauja 10 vaikų iš socialinės rizikos šeimų, dar 16 lanko nemokamą dienos centrą su maitinimu. 2013-ųjų vasaros stovykloje ilsėjosi 96 vaikai, dažnai neturintys ne tik kitų poilsio galimybių, bet ir stokojantys sotaus maisto. Šeštadieniais sodyboje rengiami labdaringi pietūs, o pavalgyti atėję apleisti, išmaldos gatvėse prašantys vaikai iš asocialių šeimų gauna ir kitą būtiną pagalbą (galimybę nusiprausti, švarius rūbus). Pagalba teikiama 32 vienišoms motinoms, tarp jų dviems tėvų neturinčioms nepilnametėms, kurios aprūpinamos maistu, drabužiais, higieninėmis priemonėmis kūdikiams. 130 šeimų (iš jų 30 proc. bedarbiai) agentūroje gauna labdarą.

Nuo 1994 metų Melnragėje veikianti sodyba tapo prieglobsčiu 79 vaikams, iš kurių net 59 pavyko sugrąžinti į jų biologines šeimas, o organizacijos vadovė Virginija Kairienė pati išaugino 14 vaikų nuo 3–4 iki 18 metų, jie visi išlaikė ryšius su šeima ir išvengė globos namų. 2013 metais prieglobstis suteiktas 15 vaikų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder