Prievaizdai tikrina ir prekybos centrus

Prievaizdai tikrina ir prekybos centrus

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus kontrolieriai šią savaitę pirmą kartą vykdė sisteminę prekybos centrams priskirtų teritorijų patikrą. Daugiausiai netvarkingų teritorijų aptikta prie "Maximos" parduotuvių, ne ką jai nusileidžia ir "Norfa".

Pagal Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisykles, teritorijos turi būti valomos ir tvarkomos ne mažiau nei 3 kartus per savaitę, o žolė pjaunama ne mažiau kaip 3 kartus per vasaros sezoną. Būtent šias taisykles miesto prekybos centrai labiausiai ir pažeidinėja - jų teritorijose nenušienauta žolė, mėtosi šiukšlės ir cigarečių nuorūkos.

Viešosios tvarkos skyriaus duomenimis, šiuo metu Klaipėdoje yra 74 prekybos centrai. Pasak Savivaldybės administracijos Kontrolės ir prevencijos poskyrio vyriausiojo specialisto Sauliaus Valiulio, daugumos iš jų teritorijos yra tvarkingos, tačiau buvo užfiksuoti 9 pažeidimai.

S. Valiulio teigimu, pietinėje miesto dalyje užfiksuoti 5 pažeidimai - ties dviem parduotuvėmis "Maxima" (Taikos pr. 84 ir Naikupės g. 18) bei po vieną ties "Norfos" (Baltijos pr. 101), "Iki" (Nidos g. 5) ir "Grūstės" (Statybininkų pr. 18) parduotuvėmis.

Šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyje pažeidimų šiek tiek mažiau. Pasak šio poskyrio vyriausiosios specialistės Rasutės Paulikienės, čia tik 4 parduotuvių teritorijos neatitinka Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių. Tvarkdariams nepatiko dvi "Norfos" (Taikos pr. 5 ir Tauralaukio g. 1) bei dvi "Maximos" parduotuvės (Šilutės pl. 14-16A ir Liepojos g. 10).

Šiems prekybos centrams tvarkdariai surašys reikalavimus per 10 dienų sutvarkyti aplinką. Jų neįvykdžius bus taikoma administracinė atsakomybė ir bauda iki 579 eurų.

"Maxima LT" atstovė ryšiams su visuomene Renata Saulytė sakė, jog tokie patikrinimo rezultatai bendrovę "stebintų ir liūdintų, nes švarai ir tvarkai skiriamas didžiulis dėmesys, griežtai kontroliuojamas ir šią paslaugą teikiančių įmonių darbas". Visgi detaliau pakomentuoti situacijos ji negalėjo, nes dar stokojo argumentuotos informacijos, ar kontrolieriams iš tiesų užkliuvo bendrovei priklausantys sklypai, ir ar tikrai ji yra atsakinga už švarą juose.

Sidebar placeholder