Privatūs darželiai - labiau prieinami klaipėdiečiams

Privatūs darželiai - labiau prieinami klaipėdiečiams

Jau nuo šių metų rugsėjo pirmosios dalį Klaipėdos privačiuose darželiuose už vaikų priežiūrą taikomo mokesčio planuojama kompensuoti uostamiesčio Savivaldybės biudžeto lėšomis. Tokią naują kompensavimo tvarką reglamentuojantis sprendimas teikiamas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos svarstymui.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teigimu, numatoma, kad Savivaldybė kompensuos 100 eurų nuo tėvų ar globėjų privačiam darželiui mokamo mėnesinio mokesčio, o kompensacija bus taikoma tiek nevalstybines švietimo įstaigas jau lankantiems, tiek ir į jas naujai priimtiems vaikams.

„Parengta nauja kompensavimo tvarka siekiama, kad kuo daugiau Klaipėdos tėvų finansiškai pajėgtų savo atžalų priežiūrą patikėti ne tik Savivaldybės, bet ir privatiems darželiams. Taip pat tikimasi, kad tai paskatins nevalstybinių darželių tinklo plėtrą bei sumažins ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankyti norinčių vaikų eiles mieste, - sakė V. Grubliauskas.

- Šiuo metu į Savivaldybės darželius Klaipėdoje kasmet nepatenka beveik 600 vaikų, o privačių ugdymo įstaigų taikomo mokesčio dalinis kompensavimas – tai tik vienas iš šios problemos sprendimų būdų. Todėl specialistai jau rengia ir vietų skaičiaus padidinimo Savivaldybės darželiuose priemonių planą, kurį pristatyti miesto politikams bei visuomenei ketinama artimiausiu metu.“

Meras pažymėjo, kad vieno vaiko priežiūrai Savivaldybės darželiuose iš miesto biudžeto per mėnesį taip pat vidutiniškai skiriama apie 100 eurų, tad minėta nauja kompensavimo tvarka siekiama ir socialinio teisingumo nevalstybines švietimo įstaigas lankantiems vaikams.

Šiandien uostamiestyje oficialiai veikia 8 privačios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos, kurias lanko apie 250 mažųjų klaipėdiečių. Atlikus nevalstybinių darželių vadovų apklausą paaiškėjo, kad nuo šių metų rugsėjo pirmosios į mieste jau veikiančias privačias švietimo įstaigas papildomai dar galėtų būti priimta beveik 130 vaikų.

Mėnesinis mokestis už vieno vaiko išlaikymą ir priežiūrą nevalstybinėse ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose šiuo metu siekia nuo 150 iki kiek daugiau nei 500 eurų, Savivaldybės darželiuose - 65 eurus.

Parengta nauja kompensavimo tvarka numato, kad dalį lėšų už vaikų priežiūrą iš Savivaldybės biudžeto gausiančios privačios švietimo įstaigos privalės proporcingai, t. y. 100 eurų, sumažinti ir taikomą mėnesinį mokestį. Taip pat privatūs darželiai negalės keisti savo įkainių 1 mokslo metus. Kompensacijos bus teikiamos tik tiems privačius darželius lankantiems vaikams, kurių bent vieno iš tėvų ar globėjų deklaruota ir faktiška gyvenamoji vieta yra Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje.

Mokesčio už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymą ir priežiūrą Klaipėdos nevalstybinėse švietimo įstaigose kompensavimo tvarką uostamiesčio Tarybą turėtų svarstyti balandžio viduryje vyksiančio posėdžio metu. Skaičiuojama, kad naujos kompensavimo tvarkos įgyvendinimui šiemet iš miesto biudžeto reikėtų skirti apie 152 tūkst. eurų, 2016-asiais - apie 457 tūkst. eurų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder