Seimo rinkimai 2020: uostamiesčio gyventojų nuomonės išsiskyrė

Seimo rinkimai 2020: uostamiesčio gyventojų nuomonės išsiskyrė

Nors pasaulis, o taip pat ir Lietuva, šiemet išgyvena sudėtingą Covid-19 laikotarpį, panašu, kad pandemija rinkėjų neišgąsdino. Vyriausiosioji rinkimų komisija skelbia, kad 14 valandos duomenimis savo balsus jau atidavė 20, 24 % Lietuvos piliečių. Aktyviausia apylinkė Baltijos apygardoje šiuo metu – Aušros (32,05%), pasyviausia – Brigantinos (26 %).

Anot rinkimų komisijos narės, Aušros apylinkėje kol kas jokių pažeidimų nepasitaikė. Tačiau žmonių srautas akivaizdžiai mažesnis, negu išankstinio balsavimo dienomis. Šių metų Seimo rinkimuose išankstiniame balsavime savo valią išreiškė 11,64 proc. piliečių, o tai - beveik dvigubai daugiau nei 2016 metais (6,65 proc.).

Paklausus žmonių, ar sunku šiemet buvo apsispręsti, už ką atiduos savo balsą – nuomonės išsiskyrė. Vieni teigė, kad sunku nebuvo, kiti – kad gerų kadindatų šiais metais nemato.

„Manau, kad visada yra už ką balsuoti. Tik, žinoma, reikia įsigilinti. Kaip ir kiekvienais metais, daug skaičiau rinkiminių programų, stebėjau debatus per televiziją. Esu nuspręndęs, kam atiduosiu savo balsą “, - kalbėjo Artūras. Anot pašnekovo, Lietuvai reikalinga išmintinga valdžia, kuriai rūpėtų ir paprastų žmonių nuomonė. „Svarbu pastebėti ne tuos, kurie žada daug, bet išgirsti kas žada protingai. Dideli pažadai dažniausiai reiškia, kad padaryta bus labai nedaug“.

„Nepasakyčiau, kad buvo labai sunku nuspręsti, už ką balsuoti“, - pasakojo Tomas. Paklaustas, kas konkrečiai nepatiko senojo Seimo darbuose ir sprendimuose, pašnekovas įvardija draudimus. „Negaliu dabar tiksliai atsiminti tam tikrų situacijų, tačiau jų tikrai buvo daug, kai susidūrėme ne su valdžios bandymu atrasti kompromisą su piliečiais, bet vis naujų draudimų sukūrimu“. Tomas tikisi, kad naujai išrinktas Seimas galbūt pakeis šitą, anot jo, neteisingą tvarką.

Dar viena Klaipėdos miesto gyventoja Jolanta sako, jog tik apytiksliai yra nusprendusi, kam skirs savo balsą. „Kai pasiimsiu biuletenį, tada ir nuspręsiu galutinai. Bet šiaip tai nelabai matau, už ką šiemet balsuoti. Galiausiai, balsuoti galime už ką tik norime, bet netikiu, kad kas nors pasikeis“. Jolanta akcentuoja, kad labiausiai norėtų pokyčių darbo rinkos ir medicinos sektoriuje. „Pati sergu onkologine liga, ir, nors sako, kad valstybė kompensuoja gydymą, vis gi daug kur reikia prisimokėti pačiai, nors ir esu dirbanti“.

Seimo rinkimuose šiemet kandidatavo 17 partijų. Spalio 11 dieną, 7 valandą ryto prasidėjęs balsavimas tęsis iki 20 valandos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder