Šimtamečius ąžuolus nukirs, įrengs triukšmą mažinančias sienutes

Šimtamečius ąžuolus nukirs, įrengs triukšmą mažinančias sienutes

(4)

Prie Girulių geležinkelio stoties auga įspūdingi šimtamečiai ąžuolai. Kitą savaitę juos planuojama nukirsti, motyvuojant, kad medžiai kelia pavojų užvirsti ant geležinkelio perono, salelės ir traukinių.

UAB "Viadukas" statybos vadovas Vytautas Bartkus "Vakarų ekspresą" informavo, kad du ąžuolai Stoties g., šalia Girulių geležinkelio stoties, AB "LTG Infra" patikėjimo teise valdomame žemės sklype bus pradėti kirsti kovo 22 d., atliekant triukšmą mažinančių sienučių darbus.

"Medžiai auga geležinkelio įrenginių apsaugos zonoje ir yra per arti geležinkelio bėgių. Kertami ąžuolai yra seni, šaknys pažeistos, pasvirę į geležinkelio pusę, keliantys pavojų. Statybų metu įrengiant sienutės polius neišvengiamai būtų dar labiau pažeistos jų šaknys, kiltų dar didesnė rizika, kad medžiai užvirs ant geležineklio perono ar salelės. Kadangi traukinys atvažiuoja kreive, mašinistas nesuspėtų sustabdyti traukinio, todėl projekte numatyta ąžuolus kirsti", - argumentuojama rašte.

Pasiteiravus, kas nustatė, kad šimtamečiai ąžuolai staiga tapo pavojingi, kas atliko dendrologinę apžiūrą, V. Bartkus atsakė, kad tai nebūtina, remiamasi Vyriausybės nutarimu, tiesiog ąžuolai auga per arti geležinkelio.

Girulių geležinkelio stotis buvo pastatyta 1892 m., nutiesus geležinkelio liniją Klaipėda – Bajorai. Ją supantys ąžuolai gali būti panašaus amžiaus, gal ir dar senesni. Stotis ir saugomas objektas, įrašytas į nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių registrą. Medžiai, deja, vertybe, pripažinti nebuvo.

Redakcijos archyvo nuotr.

Rašte informuojama, kad kertami medžiai nėra saugotini, tad jiems kirsti leidimų nereikia. Medžius nukirsti ketinama per 4-5 dienas.

Pasak V. Bartkaus, nukirsti ąžuolai bus AB "LTG Infra" nuosavybė ir jų mediena bus parduota aukciono būdu.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Martyna Šeputienė, paklausta, kodėl šie šimtamečiai ąžuolai nėra saugotini, atrašė: "Informuojame, kad vadovaujantis LR Vyriausybės 2018-05-30 nutarimo Nr. 521 nuostatomis, želdiniai, augantys žemės sklypuose, kurių naudojimo būdas yra Susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijos, nepriskiriami saugotiniems, todėl leidimas nereikalingas.

Pagal Želdynų įstatymo 13 str. 3 d., želdinius, kurie auga viešosios geležinkelių infrastruktūros objektų užimamoje žemėje ir patenka į viešosios geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių apsaugos zonas ir geležinkelio želdinių apsaugos zonas, inventorizuoja, įtraukia į apskaitą, tvarko ir naujus želdinius šiose zonose veisia viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas. Želdinius, kurie auga privažiuojamųjų geležinkelio kelių ir jų įrenginių, siaurųjų geležinkelių (600 mm ir 750 mm pločio vėžės) ir jų įrenginių apsaugos zonose, saugo ir tvarko privažiuojamųjų geležinkelio kelių, siaurųjų geležinkelių (600 mm ir 750 mm pločio vėžės) savininkas arba valdytojas."

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder