Skelbiamas seniūnaičių rinkimų grafikas

Skelbiamas seniūnaičių rinkimų grafikas

Klaipėdoje netrukus startuos seniūnaičių rinkimai – kandidatai bus pradėti registruoti kovo 13 dieną, registracija tęsis iki kovo 28 d. Komisijos seniūnaičių rinkimams organizuoti pirmininkė Elida Mantulova atkreipia dėmesį į naujoves, kurios įtvirtintos Vietos savivaldos įstatyme. Nuo šiol kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti tik tos seniūnaitijos, kurioje renkamas seniūnaitis, gyventojai ir bendruomeninės organizacijos.

„Gyventojai ir bendruomeninės organizacijos, norinčios pasiūlyti kandidatą į seniūnaičius, turėtų kreiptis į savivaldybės Vieno langelio ir e. paslaugų poskyrį arba siųsti savo siūlymus elektroniniu paštu [email protected]. Savivaldybės darbuotojai susisieks su siūlomu asmeniu ir išsiaiškins, ar šis sutinka kandidatuoti į seniūnaičius. Į savivaldybę gali kreiptis ir pats kandidatas, tačiau jis turi pateikti raštą, įrodantį, kad jo kandidatūrą siūlo bendruomeninės organizacijos ar gyventojai“, – sako Elida Mantulova.

 Kandidatu į seniūnaičius gali būti tik pilnametis seniūnaitijos gyventojas, ten deklaravęs gyvenamąją vietą. Taip pat numatoma, kad seniūnaičiu negalės būti renkamas asmuo, teismo pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turintis neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, savivaldybės tarybos narys, Savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės kontrolierius, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas, asmuo, kuris teismo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje.

Baigus kandidatų registraciją ir patikrinus jų duomenis, balandžio 7 dieną numatoma patvirtinti kandidatų sąrašą. Jis bus paskelbtas viešai, o balandžio 10–28 dienomis jau vyks gyventojų apklausa. Išrinktais seniūnaičiais bus laikomi tie kandidatai, kurie surinks daugiausiai savo seniūnaitijos gyventojų parašų. Parašus rinks patys kandidatai.

„Labai kviečiame gyventojus aktyviai reikšti savo nuomonę. Jei gyventojai bus pasyvūs, seniūnaitija liks be savo atstovo, mat Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinta nuostata, kad rinkimai bus laikomi įvykusiais, jei juose dalyvaus ne mažiau kaip 5 procentai teisę rinkti seniūnaitį turinčių seniūnaitijos gyventojų“, – ragina Elida Mantulova.

2017–2019 metų kadencijos seniūnaičių sąrašas bus patvirtintas ir paskelbtas gegužės 5 dieną. Jei seniūnaičiai bus išrinkti ne visose seniūnaitijose, bus skelbiami pakartotiniai rinkimai.

Dabar 54 Klaipėdos seniūnaitijose visuomeniniais pagrindais dirba 38 seniūnaičiai. Jų kadencija baigiasi gegužės 4 dieną. Šiuo metu atliekamos procedūros dėl dar vienos seniūnaitijos – Smiltynės – steigimo. Dabar ši teritorija įeina į Kuršių seniūnaitijos ribas.

Detalus seniūnaičių rinkimų Klaipėdos miesto savivaldybėje grafikas

1.

Informacijos dėl seniūnaičių rinkimų Klaipėdos miesto savivaldybėje paskelbimas

Iki 2017 m. kovo 9 d.

2.

Kandidatų į seniūnaičius registracija

2017 m. kovo 13–28 d.

3.

Registruotų kandidatų duomenų patikrinimas

2017 m. kovo 28 d.–balandžio 5 d.

4.

Kandidatų į seniūnaičius sąrašo patvirtinimas

2017 m. balandžio 7 d.

5.

Gyventojų apklausos dėl seniūnaičių rinkimo vykdymas

2017 m. balandžio 10–28 d.

6.

Gyventojų apklausos rezultatų tikrinimas

2017 m. balandžio 28 d.–gegužės 4 d.

7.

Išrinktų seniūnaičių sąrašo patvirtinimas ir paskelbimas

2017 m. gegužės 5 d.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder