Sprendžia rebusą dėl geresnio susisiekimo su LEZ

Sprendžia rebusą dėl geresnio susisiekimo su LEZ

Nuo Naujųjų metų susisiekimas su Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorija gali tapti patogesnis. "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) ruošia naujus viešojo transporto maršrutus, kurie tenkintų ir įmones, ir darbuotojus.

Jau ne vienerius metus į LEZ teritoriją važiuoja vienintelis 22 numeriu pažymėtas autobusas. Tačiau jau dabar jaučiamas naujų maršrutų poreikis.

"Su LEZ ir jos įmonių atstovais aptarėme, ką galėtumėme kartu padaryti, kad viešojo transporto paslaugos vežant keleivius tenkintų LEZ įmonėse dirbančių darbuotojų poreikius. Tiek LEZ, tiek KKT sutarė, kad galėtų būti du maršrutai - vienas iš miesto šiaurinės dalies, o kitas - iš pietinės. Bandoma sudėlioti optimalų maršrutą ir kaip visa tai galėtų veikti", - sakė A. Šulcas.

Pasak jo, naujų maršrutų poreikis yra didelis, kadangi LEZ teritorijoje dirba apie 5 tūkstančius žmonių.

"Dalis įmonių atsiveža darbuotojus iš visos Lietuvos arba bent jau iš vakarinės dalies. O didžiąją dalį sudaro Klaipėdos miesto gyventojai. Susisiekimas pakankamai sudėtingas, yra vienintė įvaža per Vilniaus plentą. Piko valandomis situacija sudėtinga", - teigė mero pavaduotojas.

KKT direktoriaus pavaduotojas Andrius Samuilovas teigė, jog LEZ pirminį Klaipėdos keleivinio transporto paruoštą planą jau išvydo. Tačiau turėjo pastabų.

"Toliau tobulinsime planą, kad būtų prieita prie visoms pusėms naudingo sprendimo. Dabar numatomas vienas papildomas maršrutas nuo arenos iki LEZ. Svarstoma plėtra iš pietinės ir šiaurinės miesto dalių. Dalis naujų maršrutų pakeistų dabar tuos privežamuosius didelius autobusus, kuriais darbuotojus veža pačios įmonės. Bandome ieškoti sprendimo, kad maršrutai būtų ne tik nuo arenos. Galėtų būti konkretus maršrutas mieste, kuriuo darbuotojai važiuotų į LEZ", - tikino A. Samuilovas, pridėdamas, jog 22 numerio maršrutas jau išsisėmė.

Miesto vicemero A. Šulco teigimu, viltys dedamos į Statybininkų prospekto tęsinį per geležinkelio pervažą. Aplinkkelis suteiktų galimybę LEZ teritoriją pasiekti papildomu keliu.

"Tada atsirastų galimybė sujungti viešąjį transportą kur kas geriau. Nereikėtų ypatingų pastangų įdėti. Statybininkų prospekto tęsinio projektas jau baigiamas. Tikimės, kad antroje metų pusėje bus skelbiamas rangovo konkursas", - vylėsi mero pavaduotojas.

Pasak A. Šulco, LEZ ir KKT sutarė bendrą susitarimą pasiekti šiais metais. Tokiu atveju naujoji viešojo transpoto sistema LEZ teritorijos link galėtų pradėti funkcionuoti nuo Naujųjų metų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder