Švelnėjant karantinui – neformaliojo ugdymo pokyčiai

Švelnėjant karantinui – neformaliojo ugdymo pokyčiai

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo gegužės 18 d. neformalaus ugdymo veikla gali būti organizuojama ne tik nuotoliniu, bet ir įprastiniu būdu, laikantis nustatytų saugumo reikalavimų.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teigimu, Klaipėdos biudžetinės sporto mokyklos šią galimybę vertina atsakingai ir ieško sprendimų, kaip vaikams saugiai sugrįžti į treniruočių erdves.

„Daugelis įstaigų taikys mišrų ugdymo modelį – dalis užsiėmimų ir toliau vyks nuotoliniu būdu, dalis bus organizuojama sporto bazėse, stadionuose, kitose lauko erdvėse. Įstaigų prioritetas – kiek įmanoma daugiau užsiėmimų vykdyti ne uždarose sporto bazėse, o lauke, jei tik leidžia treniruočių specifika“, – sako Klaipėdos meras.

Organizuojant treniruotes sporto bazėse, kitose erdvėse būtina laikytis nustatytų saugumo reikalavimų: ribojamas dalyvių skaičius, turi būti laikomasi nustatyto atstumo, sudaromos sąlygos rankų dezinfekcijai, matuojama temperatūra.  

Sporto mokyklų atstovai sako, jog pandemija išmokė greičiau reaguoti į susidariusią nestandartinę situaciją. Nors treniruočių procesą teko keisti kardinaliai, kai kurios įstaigos nuotoliniu būdu ne tik teikė užduotis ir rekomendacijas treniruotėms, konsultavo, bet ir vykdė įvairiausias viktorinas, iššūkius, organizavo konkursus, motyvuojančius pokalbius su garsiais sportininkais. Kai kurios įstaigos karantino laikotarpį išnaudoja ir vidaus patalpų remontui – Lengvosios atletikos mokyklos sporto bazėje (manieže) keičiama danga, gaisrinio vandentiekio vamzdžiai, remontuojama treniruoklių salė.

Detalesnę informacija apie ugdymo proceso pokyčius įstaigos teikia tiesiogiai savo auklėtiniams ir jų tėveliams, su įstaigų veikla galima susipažinti ir jų internetinėse svetainėse:

Klaipėdos futbolo mokykla: https://www.klaipedosfm.lt/

Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla: http://www.klaipedoskrepsinis.lt/lt/pradzia.html

Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras: https://gintarobaseinas.lt/page/homepage

„Viesulo“ sporto centras: http://viesulocentras.lt/

Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla: http://www.klaipedoslam.lt/

Tuo metu daugelis biudžetinių Klaipėdos miesto neformaliojo vaikų švietimo įstaigų darbą ir toliau planuoja tęsti nuotoliniu būdu. Neformalųjį vaikų švietimą Klaipėdos mieste vykdo 6 biudžetinės neformaliojo vaikų švietimo įstaigos: Karalienės Luizės jaunimo centras, Vaikų laisvalaikio centras, Moksleivių saviraiškos centras, Jeronimo Kačinsko ir Juozo Karoso muzikos mokyklos, Adomo Brako dailės mokykla.

„Visose minėtose įstaigose buvo atlikta tėvų apklausa dėl užsiėmimų vykdymo. Įvertinus apklausos rezultatus priimtas bendras sutarimas ugdymo procesą ir toliau vykdyti nuotoliniu būdu. Neformaliojo švietimo įstaigų veiklos specifika kiek kitokia nei sporto mokyklų, todėl ir sprendimai dėl tolimesnės veiklos nėra visiškai identiški“, – sako meras V. Grubliauskas.

            Adomo Brako dailės mokykloje bus vykdomas pagrindinio dailės ugdymo programos baigiamųjų egzaminų (diplominių) nuotolinis darbų vertinimas, J. Kačinsko muzikos mokykloje nuotoliniu būdu organizuojamas pasirengimas egzaminams ir jų vykdymas. J. Karoso muzikos mokykla baigiamosios klasės neturi, todėl egzaminai neorganizuojami. Šių įstaigų užsiėmimuose dalyvauja 100 proc. vaikų. Taip pat nuotoliniu būdu vykdomas mokinių priėmimas 2020–2021 m. m.

Vaikų laisvalaikio, Moksleivių saviraiškos ir Karalienės Luizės jaunimo centrų nuotolinio ugdymo procese kasdien dalyvauja 80 proc. vaikų. Pagal poreikį (pateikus įstaigos vadovui prašymus) mokytojai organizuos individualias konsultacijas, repeticijas ir kt. Moksleivių saviraiškos centre bus organizuojami sporto ir aktyvios veiklos užsiėmimai atvirose erdvėse, laikantis Sveikatos apsaugos ministro rekomendacijų.

Informacija apie neformaliojo vaikų švietimo įstaigų veiklą skelbiama internetinėse svetainėse:              

Karalienės Luizės jaunimo centras: www.kkljc.lt

Vaikų laisvalaikio centras: www.kvlc.lt;

Moksleivių saviraiškos centras: www.kmsc.lt

Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla: www.jkacinsko.lt

Juozo Karoso muzikos mokykla: www.jkaroso.lt

Adomo Brako dailės mokykla: www.brakas.lt

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, kad karantino metu už Klaipėdos miesto biudžetinių sporto įstaigų užsiėmimus mokėti nereikia. Už neformaliojo vaikų švietimo įstaigų užsiėmimus šiuo metu taip pat mokėti nereikia – pagal  tarybos sprendimą, mokestis nebus imamas, kol užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu.  

Raktažodžiai
Sidebar placeholder