Taryba vertins įmonių metines veiklos ataskaitas

Taryba vertins įmonių metines veiklos ataskaitas

Pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui pirmą kartą Klaipėdos savivaldybės tarybai bus teikiamos vertinti Savivaldybės valdomų įmonių metinės veiklos ataskaitos. Pirmadienį Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitete pristatytos įmonės praėjusius metus baigė pelningai, o jų ataskaitoms buvo pritarta.

Pasidžiaugta, kad dalis Savivaldybės įmonių investuoja į naujoves. Akcentuota ir kova su kvapais, kurie klaipėdiečius karštomis vasaros dienomis persekioja jau ne vienerius metus.

Diegia naujoves

Viena tokių įmonių - AB "Klaipėdos vanduo". Įmonės metinę veiklos ataskaitą pristatęs Klaipėdos savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis priminė, kad Dumpiuose buvo dengiami trys gravitaciniai dumblo tankintuvai. Iš atvirų nuotekų rezervuarų sklidęs nemalonaus kvapo oras dabar surenkamas, ozonuojamas ir uždara ortakių sistema nukreipiamas į nuotekų valyklos biofiltrą.

Pridėta tai, kad buvo priimtas sprendimas į nuotekų sistemą infiltruoti tam tikras chemines medžiagas, kurios taip pat leistų sumažinti nemalonius kvapus.

E. Simokaitis priminė, kad bendrovei netrūko ir iššūkių. Vienas jų - generalinio direktoriaus atranka. To praėjusiais metais padaryti nepavyko. Šių metų pradžioje, kovo mėnesį, generalinio direktoriaus pareigas perėmė Benitas Jonikas.

"Įmonė įgyvendino Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamus projektus tiek mieste, tiek Klaipėdos rajone. Mieste buvo įgyvendinamas ES finansuojamas projektas dėl lietaus nuotekų tinklų įrengimo tam tikrose vietose sprendžiant problemines situacijas", - sakė E. Simokaitis.

Įmonė praėjusiais metais uždirbo 870 tūkst. Eur pelno. Bendrovės vairalazdę perėmęs B. Jonikas teigė, kad įmonė - technologiškai sutvarkyta, tačiau yra sričių, kuriose reikėtų patobulėti. Viena tokių - procesinis valdymas.

Gerins paslaugos kokybę

Savo ruožtu Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), E. Simokaičio teigimu, daug dėmesio ruošiasi skirti uždaro ciklo atliekų tvarkymui, platesnei išgaunamo šlako panaudojimo galimybei.

Jis KRATC įvardijo kaip vieną pažangiausių tokio tipo įmonių Lietuvoje. Bendrovė per praėjusius metus uždirbo 120 tūkst. Eur pelno.

"Daug pastangų dedama dėl kvapų. Įmonė investuoja į probiotikų patrankas ir kitas technologijas. 2019 metais įmonė dalijo atliekų rūšiavimo ir tvarkymo įrenginius - dėžes, kompostavimo konteinerius, rūšiavimo konteinerius miesto gyventojams. Netoli sąvartyno įgyvendinamas projektas dėl stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelių ir tvarkymo", - sakė E. Simokaitis.

KRATC direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Jonas Tamulis pridėjo, kad šiais metais įmonė ruošiasi įrengti trečiąją sekciją sąvartyne. Jis taip pat pritarė politikų idėjai, kad ateityje būtų paspartintas perpildytų konteinerių išvežimas.

"Tačiau ši priemonė galėtų būtų įgyvendinta tik tada, kai bus įrengtas požeminių ir pusiau požeminių konteinerių parkas. Tada kaip viena priemonių galėtų būti tūrio daviklių įrengimas, kurie gerintų atliekų surinkimą bei teikiamos paslaugos kokybę, mažintų kaštus", - sakė Š. J. Tamulis.

Pasak jo, Klaipėdoje jau įrengtos 3 požeminės konteinerių aikštelės. Ketvirtosios vietoje susidurta su užteršto grunto problema. Be jų, mieste bus įrengtos dar 7 aikštelės. Beje, artimiausiu metu bus pradėti rangos darbai dėl pusiau požeminių aikštelių. Š. J. Tamulis viliasi, kad projektą pavyks įgyvendinti iki kitų metų pabaigos.

Ruošiasi gaminti šaltį

Pirmadienį iš visų pristačiusių metines veiklos ataskaitas įmonių didžiausiu pelnu galėjo pasigirti AB "Klaipėdos energija". Ji per praėjusius metus uždirbo 1 mln. 444 tūkst. Eur. Visgi akcentuojama, kad kasmet žiemos tampa vis šiltesnės, tad bendrovė ieško naujų finansinių šaltinių.

Pasak "Klaipėdos energijos" vadovo Antano Katino, bendrovė turi planų naudodama šilumą gaminti šaltį.

"Naujas veiklos procesas ir šaka - absorbcinės šalčio mašinos, kurios vasarą būtų tiekiamos prekybos centrams", - sakė A. Katinas.

Jis priminė, kad šiuo metu įmonė iš viso valdo 50 megavatų galios biokuro katilinių. Tai, A. Katino teigimu, atsispindi šilumos kainoje - kiti šilumos gamintojai priversti mažinti kainą, tad dėl to laimi vartotojai.

E. Simokaitis sakė, kad praėjusiais metais "Klaipėdos energija" vykdė investicinius projektus, siekdama gerinti paslaugos kokybę - mažinti šilumos nuostolius trasose. Bendrovė investavo į atsinaujinančio kuro įrenginius.

"Beveik baigtas biokuro katilų montavimo projektas Lypkiuose. Pradėtas naudoti katilas Klaipėdos rajoninėje katilinėje. Planuojama toliau investuoti į šilumos gamybos sektorių, trasų atnaujinimą, mažinti šilumos netektis per šilumos trasas", - teigė E. Simokaitis.

Palanki audito išvada

O štai ne pelno siekianti organizacija "Klaipėdos šventės" praėjusius metus sugebėjo užbaigti su 5,6 tūkst. Eur pelno. Viešoji įstaiga per metus turėjo 1 162 606 Eur pelno, o išleido 1 156 962 Eur.

Įstaigos metinę veiklos ataskaitą pristačiusi Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė akcentavo, kad praėjusiais metais "Klaipėdos šventės" organizavo Jūros šventę, regatą "Baltic Sail", Šviesų festivalį, prisidėjo prie mugių organizavimo.

"Įstaiga privalo išsilaikyti pati, jai nėra užtikrintos ūkinės lėšos. Vertinama, kad įstaigos finansiniai rodikliai yra geri. Įmonė metus baigė su nedideliu pelnu", - sakė E. Deltuvaitė.

"Klaipėdos švenčių" direktorius Romandas Žiubrys pridėjo, kad įstaiga sulaukė ir teigiamos audito išvados - auditorius esminių pastabų dėl įmonės vykdomos veiklos neturėjo.

Išvardytų įmonių metinės veiklos ataskaitos šią savaitę bus svarstomos Savivaldybės taryboje.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder