Tęsiasi gyventojų kovos dėl konteinerių vietos

Tęsiasi gyventojų kovos dėl konteinerių vietos

Birutės g. 22 namo gyventojai nepatenkinti, kad kažkas iš nišų atliekų konteinerius išstūmė ant šaligatvio - dabar kieme karaliauja šiukšlės. Kai kurie patys grąžina juos atgal, kiti bando aiškintis, kieno idėja buvo šitaip pabloginti situaciją. Trumpai tariant vyksta nedidelis karas tarp pačių namo gyventojų.

"Pažiūrėkite kaip atrodė vakar kiemai iš šiaurės pusės, kur konteineriai stovi nišoje, ir iš pietų pusės, kur konteineriai stovi lauke. Vėjas išnešiojo šiukšles po visą kiemą, atneša net ant įvažiavimo kelio į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę", - aiškino to namo gyventojas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Kelių korpusų name Birutės g. 22, turinčiame daugiau kaip 300 butų, esančiame netoli Gandrališkių mikrorajono, yra dvi nišos. Jose jau gal kokį 10 metų visada stovėdavo šiukšlių konteineriai. Tačiau, pasak pokalbininko, kažkas juos išstūmė ant šaligatvio prie gatvės esą todėl, kad tose nišose nesirinktų "bomžai".

Namo gyventojų grupė feisbuke organizavo apklausą, ar žmonės nori, kad atliekų konteineriai stovėtų ant šaligatvio. 110 jų balsavo prieš ir tik 2 - už.

Pasak pašnekovo, jeigu šiukšliavežiai negali privažiuoti prie nišoje stovinčių konteinerių dėl kelią užtvėrusių automobilių, reikia nubrėžti geltonas linijas, kaip prie įvažiavimo į požeminę stovėjimo aikštelę, ir niekas ten savo automobilių nebestatys. Jeigu atsirastų tokių, gyventojai patys žada pranešti policijai.

ŠVARU. Vaizdas, kai konteineriai stovi namo nišose.

Prasidėjo žaidimai su atliekų konteineriais - žmonės nustumia konteinerius atgal į nišas, o po kurio laiko jie vėl atsiranda ant šaligatvio. Pasak skaitytojo, gyventojai kreipėsi ir į KRATC, ir į Savivaldybę, tačiau vis tiek konteineriai stovi ant šaligatvio.

Buvo du prašymai

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vyriausiosios specialistės Giedrės Budreikaitės, to namo gyventojų nuomonės skiriasi. Ji patarė jiems kreiptis į namo administratorių bendrovę "Paslaugos būstui", kad jis raštu praneštų Savivaldybei, kas turėtų būti daroma.

Spalio 23 d. Aplinkos kokybės skyrius gavo vieną administratoriaus prašymą. Tame name pagal projektą yra įrengtos dvi konteinerinės patalpos. Tačiau jose atėjus šaltiems orams renkasi benamiai, įsirengia nakvynės namus: susineša čiužinius, spintas ir kt. Ten jie šiukšlina, atlieka gamtinius reikalus. Gyventojai skundėsi, kad darosi nesaugu naudotis komunalinių atliekų konteineriais. Tad prašoma, kol bus įrengti pusiau požeminiai konteineriai, dabartinius laikinai iškelti ant šaligatvio.

ŠIUKŠLĖS. Kai konteineriai stovi ant šaligatvio, šiukšlės atkeliauja ir iki automobilių statymo aikštelės. Namo gyventojų nuotr.

Skyrius remdamasis tokiu prašymu davė nurodymą atliekų vežėjui iškelti tuos konteinerius. "Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai pastebėjo, kad tie konteineriai vis grįžta į ankstesnę vietą. Mes kreipėmės į vežėjus, šie pasakė negrąžinę ten jų. Supratome, kad gyventojai savavališkai stumdo tuos konteinerius. Tada sulaukiau vieno gyventojo skundo dėl konteinerių iškėlimo iš nišų. Paaiškinau, kad kai administratorius pateiks prašymą konteinerius grąžinti atgal, mes grąžinsime", - pasakojo specialistė.

Tokį prašymą administratorius pateikė gruodžio 3 d. Skyrius paprašė vežėjų grąžinti konteinerius į nišas.

"Manau, kad dėl susidariusios situacijos kalta galbūt prasta administratoriaus komunikacija. Jis nežinojo visų gyventojų arba daugumos nuomonės. Sužinojęs pakeitė pirmąją nuomonę. Negerai, kad gyventojai savivaliauja neišsiaiškinę situacijos. Jie neturi teisės savavališkai stumdyti konteinerių. Vežėjas aptarnauja konteinerius ir nišose, ir ant šaligatvio", - sakė G. Budreikaitė.

Skundų dėl gyventojų karo už konteinerio pastatymo vietą ir redakcija, ir Aplinkos kokybės skyrius yra gavę ne vieną. Savivaldybės atstovės teigimu, iškilus nesutarimams dėl konteinerių gyventojai pirmiausia turi kreiptis į namo administratorių, nes vieno nuomonė dar nėra daugumos nuomonė. Pasak jos, už nešvarą kieme taip pat yra atsakingas administratorius.

"Jau visi raštai "suvaikščiojo", mes vežėjams davėme nurodymą grąžinti konteinerius į nišas. O ar iš tikrųjų tai gera vieta - kitas klausimas. Mums tai kelia abejonių, nes ten tikrai gyveno benamiai", - teigė G. Budreikaitė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder