Turės griauti tvorą

Turės griauti tvorą

Klaipėdos zoologijos sodą dvimetrine tvora aptvėręs ir kaimynus pašiurpinęs jo vadovas Edvardas Legeckas ją privalės nugriauti. Tokį sprendimą patvirtino net du teismai.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija į Klaipėdos zoologijos sodą (dar žinomą kaip "Minizoo") užsuko pernai kovą po skundo dėl galimai neteisėtai statomos tvoros.

Paaiškėjo, jog daugiau nei 2 metrų aukščio ir beveik 150 m ilgio iš blokelių sulipdyta tvora pastatyta neteisėtai - neturint statybą leidžiančio dokumento ir kaimyninio sklypo savininko sutikimo. Inspekcija Zoologijos sodo vadovui Edvardui Legeckui surašė atitinkamą aktą ir nurodė nugriauti savavališkai pastatytą statinį bei sutvarkyti statybvietę.

Tokiais nurodymais nepatenkintas E. Legeckas teismuose teisinosi, jog "tvoros statybos leidimu nesirūpino, nes nežinojo, kad tai būtina, ir visi pažeidimai tvoros statybos metu tikrai buvo padaryti ne piktybiškai, o iš nežinojimo". Jis prašė panaikinti inspekcijos reikalavimus bei priteisti turėtas teismines išlaidas.

Visgi Klaipėdos rajono apylinkės teismas jokių nusižengimų inspekcijos veiksmuose neįžvelgė. Su tokiu verdiktu nesutikęs E. Legeckas jį apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Vyras bandė įrodyti, jog tvora yra nesudėtingas, o ne ypatingas statinys, todėl jam statyti nereikalingas statybą leidžiantis dokumentas. Visgi teismui pradėjus nagrinėti statybos techninius reglamentus paaiškėjo, kad E. Legeckas neteisus.

Tad nutarta nekeisti Klaipėdos rajono teismo priimto sprendimo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder