Universitetas ir toliau ruoš profesionalius žurnalistus
Universitetas ir toliau ruoš profesionalius žurnalistus

Džiugi žinia norintiems savo ateitį sieti su žiniasklaida - šiais metais Klaipėdos universitete atsinaujina žurnalistikos studijų programa, kuri kviečia perspektyvius mokinius pasinerti į šios specialybės nepažintus vandenis.

Tikimasi, kad atnaujinta programa studentams bus patrauklesnė. Daugiau dėmesio bus skiriama praktikai ir bendradarbiavimui su šios srities profesionalais.

"Jaunieji žurnalistai bus kaip šokėjai ar dainininkai, imsis praktinės veiklos nuo pat pirmų dienų - filmuos, redaguos vaizdo ir garso medžiagą, imsis kitų žurnalistui įprastų darbų. Didelė dalis darbo vyks medijų laboratorijoje", - įspūdžiais dalijosi Klaipėdos universiteto lekt. dr. Rosita Vaičiulė.

Viena svarbiausių studijų programos krypties naujienų - studijos truks 3,5 metų. Anksčiau žurnalistikos studijos Klaipėdos universitete trukdavo ketverius metus.

Vakarų regionas yra didelis, o Klaipėdos universitetas yra vienintelė vieta, kurioje ruošiami profesionalūs žurnalistai. Taip pat žurnalistikos programą galima rasti Vilniuje.

"Mūsų Vakarų regione daugiau nė viena aukštoji mokykla nevykdo tokios programos. Yra svarbu turėti profesionalių informacijos skleidėjų. Statistika rodo, kad dabar žiniasklaidoje dirba ir kitų profesijų atstovai, pavyzdžiui, lietuvių kalbos filologijos studijas baigę studentai", - teigė R. Vaičiulė.

Ji pripažino, kad pastaraisiais metais Klaipėdos universitete daug žurnalistikos studijų programos studentų nebuvo, tad daugelis šios krypties dėstytojų jau pasiilgo jauno ir ambicingo jaunimo.

"Anksčiau Žurnalistikos katedra išleisdavo po 20-30 žurnalistų per metus, kurie dirbdavo visoje Lietuvoje - įvairiuose televizijos kanaluose arba siedavo ateitį su viešaisiais ryšiais. Žurnalistika yra lanksti sritis", - tikino R. Vaičiulė.

Koronaviruso sukelta pandemija neaplenkė ir pastarosios Klaipėdos universiteto žurnalistų laidos. Šeši studentai Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete savo baigiamuosius darbus gynėsi gyvai, nepamiršdami saugos reikalavimų - 2 metrų atstumo, dėvimų veido apsaugos kaukių ir pirštinių.

Klaipėdos universitetas šiuo metu organizuoja virtualius susitikimus su dėstytojais, per kuriuos būsimi studentai galės pasikonsultuoti jiems rūpimais klausimais.

Pirmasis priėmimas į žurnalistikos studijų programą Klaipėdos universitete vyks liepos pabaigoje, o antrasis - rugpjūčio pabaigoje.

Sidebar placeholder