Vairuotojai raginami rinktis saugų greitį
Vairuotojai raginami rinktis saugų greitį

Nors kalendorinė žiema dar neprasidėjo, tačiau eismo sąlygas naktį ir ankstyvą rytą sunkina šlapdriba ir vietomis atsirandantis plikledis. Panašu, jog prie žiemiškų orų teks priprasti, nes šaltukas greitai dar nepasitrauks.

Pasak sinoptikės Giedrės Andruškienės, šią savaitę daugelyje vietovių pasirodys krituliai – sniegas ir šlapdriba, o eismo sąlygas daug kur ir toliau sunkins plikledis. Oro temperatūra naktį gali siekti nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, o dienomis – nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 šilumos.

Pirmadienio naktį oro temperatūra svyruos nuo 2 iki 4 laipsnių šilumos. Vėjo gūsiai naktį sieks 15 m/s taip pat numatomas smarkus lietus, tad naktį ir ryte kelio danga gali būti pasidengusi plikledžiu.

Antradienį oro temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Dieną oro temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį ir dieną numatomas plikledis. Temperatūra naktį kris iki 3 laipsnių šalčio, tik Kuršių nerijoje temperatūra sieks 1-2 laipsnius šilumos. Dieną temperatūra laikysis apie 2 laipsnius šalčio.

Atsižvelgiant į orų sąlygas ir nuolat kintančią oro temperatūrą, vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.

<text>Jau anksčiau „Vakarų ekspresas“ rašė, jog uostamiestis ateinančiam žiemos sezonui yra pasiruošęs. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, UAB „Vakarų švara“, kuriai priklauso pietinės uostamiesčio dalies gatvių valymas, žiemai yra pasiruošusi. Ji turi įvairios technikos ir 250 tonų smėlio druskos mišinio.

Šiaurinės miesto dalies gatvių valymo įmonė UAB „Ekoservice“ turi 520 tonų smėlio druskos mišinio ir įvairios technikos. O miesto šaligatvius valanti UAB „Klaipėdos želdiniai“ turi 200 smėlio dėžių ir 100 tonų smėlio druskos mišinio, technika taip pat jau yra paruošta.

Esant rizikai, jog kelias pasidengs plikledžiu, barstytuvai nieko nelaukdami jau dabar važiuoja ant kelio dangos berti druskos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder