Vėl prasidės diskusijos dėl mokesčių už darželius

Vėl prasidės diskusijos dėl mokesčių už darželius

Kitą savaitę naujai sudaryta darbo grupė turėtų vėl pradėti aiškintis, ar tinkama nuo pernai rugsėjo Klaipėdoje galiojanti mokėjimo už darželius tvarka, ar visgi ją reikėtų tobulinti.

Naujoji darbo grupė įpareigota savo pasiūlymus suformuluoti ir pateikti svarstyti politikams gana greitai - iki kovo 1 d. Tai kiek nustebino Vakarų Lietuvos tėvų forumo (VLTF) narius. Esą negi per tokį trumpą terminą įmanoma atlikti reikiamus skaičiavimus ir priimti sprendimus?

Šį sykį darbo grupės veikloje pakviesta dalyvauti daugiau tėvų atstovų. Be VLTF atstovės Gabrielės Burbulytės-Tsiskarishvili, diskusijose tėvų poziciją išsakyti pakviesta ir Veiklių mamų klubo Klaipėdoje direktorė Neringa Simonaitienė. Tačiau ji kol kas nepanoro viešinti, kokios pozicijos laikysis.

"Leiskite mums apšilti kojas. Esame naujas klubas, tad grėsmingai nesiveržiame į visuomenę. Kol kas nieko negaliu pasakyti šiuo klausimu. Kai prasidės diskusijos, gal tada", - sakė N. Simonaitienė.

VLTF vadovė Kristina Paulikė pabrėžė, kad jų atstovė ir toliau nuosekliai laikysis anksčiau išsakytos pozicijos, kad naujoji tvarka yra ydinga. Ypač nustatytas gana ilgas 10 darbo dienų terminas, kuriam praėjus nereikia mokėti už sirgusį ir darželio nelankiusį vaiką.

"Sieksime, kad būtų grąžintos lengvatos - mažinamas mokestis sergant ir trumpesnį laikotarpį bei grąžinta galimybė darželinukams nemokamai atostogauti kartu su mokyklinukais. O svarbiausia, kad mokestis vėl būtų dvinaris, kaip buvo anksčiau", - paaiškino G. Burbulytė-Tsiskarishvili.

Esminis dalykas, kuris kelia jai nerimą, kad iki šiol tebėra visiškai neaiški metodika, kaip paskaičiuojamas vienos dienos įkainis.

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad viena darbo grupė šiuo klausimu buvo sudaryta pernai, tačiau tuomet tėvų ir valdininkų nuomonės kardinaliai išsiskyrė ir visiems tinkamo sprendimo nepavyko priimti. Tad pirmosios darbo grupės veiklą vainikavo sprendimas sudaryti dar vieną darbo grupę.

Dabartinei darbo grupei vadovaus Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė. Jos narėmis tapo ir kitos Savivaldybės darbuotojos: Liudmila Adiklė, Jolanta Ceplienė, Inga Kėdytė, Kristina Petraitienė, Laima Prižgintienė bei Aldona Špučienė. Taip pat darbo grupės veikloje, be jau minėtų tėvų atstovų, pakviesti dalyvauti politikai - liberalai Arvydas Cesiulis ir Lina Skrupskelienė. Darželių frontui atstovaus tik darželio "Vyturėlis" darbuotojos - direktorė Rima Rupšienė ir auklėtoja Birutė Jovaišienė.

"Darbo grupės sudarymo principai šiek tiek stebina. Ir ne tik tai, kad pakviesti tik vieno darželio darbuotojai. Keista ir tai, kad vėl nėra nė vieno opozicijos atstovo, nes tada būtų daugiau demokratijos", - stebėjosi K. Paulikė.

Beje, paskutinio miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdžio metu jo narys Rimantas Didžiokas ragino Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamentą apsvarstyti galimybę nuo šio rugsėjo iš viso atsisakyti dalinio tėvų finansavimo už darželius. Suformuluotą pasiūlymą jis žadėjo pateikti artimiausio miesto Tarybos posėdžio metu. Tačiau bent jau šio komiteto nariai tokį kolegos siūlymą prilygino populizmui. Visgi VLTF pateiktame atsakyme Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Grigaravičienė nurodė, kad "yra savivaldybių, kuriose nėra jokio papildomo mokesčio, ir tėvai (globėjai) moka tik už maitinimą".

Raktažodžiai
Sidebar placeholder