Viena bėda moterų paplūdimyje tapo tikru galvos skausmu

Viena bėda moterų paplūdimyje tapo tikru galvos skausmu

Moterų paplūdimių Klaipėdoje - ne vienas. Vyrams liūdniau - jiems skirtas daug mažesnis ruošas Smiltynėje. Tačiau liūdi ir moterys: jos skundžiasi, kad tarp pirmosios ir antrosios Melnragės esančiame moterų paplūdimyje net nėra tualeto.

Pastaroji problema sprendžiama jau ne vienerius metus, tačiau rezultatų kol kas poilsiautojai taip ir nemato.

Skundžiasi, tačiau paplūdimiai - tušti

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) atstovė Mintautė Jurkutė, kalbėdama apie vyrų paplūdimius, komentavo, kad vieno kito skambučio dėl esą pažeidžiamų vyrų teisių Lietuvos pajūryje sulaukti tenka. Tiesa, oficialių skundų vyrai dažniausiai nerašo.

Tačiau 2016 metais LGKT atstovai gavo pareiškėjo skundą, kuriame jis nurodė, kad Nidoje, Preiloje, Pervalkoje ir Juodkrantėje nėra vyrų paplūdimio, tuo tarpu moterų paplūdimiai minėtose vietovėse įrengti.

Nerginos savivaldybės valdininkams, po šio skundo nusprendusiems atsižvelgti į LGKT rekomendacijas, teko kaip reikiant pavargti. Nors paplūdimio ruožai, skirti tik vyrams, atsirado, jie buvo tušti. Negana to, Savivaldybę užplūdo nepatenkintų poilsiautojų skundai dėl sumažėjusių kitų paplūdimių. Tad praėjusiais metais liko mažas vyrams skirtas paplūdimio ruožas Juodkrantėje.

Kada atsiras tualetas - nežinia

Klaipėdos paplūdimiuose tokių problemų išvengti pavyksta - tiek "Klaipėdos paplūdimių" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki, tiek Klaipėdos miesto savivaldybės atstovė Milda Milbutaitė "Vakarų ekspresui" aiškino, kad uostamiestyje poilsiaujantys vyrai nelygybe nesiskundžia.

PROBLEMA. "Klaipėdos paplūdimių" direktoriaus pavaduotojas A. Siakki aiškino, kad kur kas didesnė problema ta, jog moterų paplūdimiuose nėra tualetų | Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Tiesa, A. Siakki akcentavo, kad moterų paplūdimiuose trūksta tualetų. Tai esą kur kas didesnė problema. "Mes jau seniai apie tai kalbame, bet jie dar nestovi. Klauskite savivaldybės. Žmonės kreipėsi. Mes taip pat", - aiškino "Klaipėdos paplūdimių" direktoriaus pavaduotojas.

M. Milbutaitė teigė, kad konteinerinį viešąjį tualetą planuojama statyti prie Kopų gatvės 40 numeriu pažymėto namo miške. "Šiuo metu yra parengti projektiniai sprendiniai ir atliekamos procedūros teritorijos išėmimui iš miško naudmenų, kadangi tualeto statyba numatyta valstybinės reikšmės miškams priskirtoje miško žemėje", - aiškino ji.

Tiesa, apie tualetą moterų paplūdimyje kalbama jau eilę metų, tačiau ši problema vis dar neišsprendžiama ir tapo tikru tiek valdininkų, tiek poilsiautojų galvos skausmu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder