Bus skelbiamas visuotinis karantinas: uždaromi sporto klubai, maistas iš kavinių – tik išsinešimui, mokymas – ir nuotolinis, ir kontaktinis

Bus skelbiamas visuotinis karantinas: uždaromi sporto klubai, maistas iš kavinių – tik išsinešimui, mokymas – ir nuotolinis, ir kontaktinis

Lietuvoje sparčiai prastėjant epidemiologinei situacijai, Vyriausybė imsis papildomų priemonių COVID-19 plitimui stabdyti. Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, nuo šeštadienio vidurnakčio siūloma ne mažiau kaip trims savaitėms įvesti visuotinį karantiną. Paskelbus jį, bus draudžiama bendrauti ne daugiau kaip dviejų šeimų nariams (iki 10 žmonių), mokykloms siūloma pereiti prie mišraus mokymosi, duris turės užverti sporto klubai, SPA centrai, studijos aukštosiose mokyklose vyks nuotoliniu būdu.

Apie tai, kaip stabdyti koronaviruso plitimą, antradienį svarstyta COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitete.

Pasak S.Skvernelio, COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdyje buvo svarstomos priemonės koronaviruso plitimui stabdyti.

Savo siūlymus dėl to pateikė Vyriausybės suburta medikų darbo grupė grupė. Jiems, pasak premjero, pritarta.

„Kai ką aš paminėsiu šiandien, bet tai yra tik bendri principai, dėl to, kas, kaip, detalių šiandien nebus tikrai, nes visa tai bus įforminta rytoj Vyriausybės posėdyje atitinkamais Vyriausybės nutarimais“, – sakė S.Skvernelis.

Vyriausybės vadovas akcentavo, kad kitos Europos valstybės įveda antrą karantiną, nes kitokios priemonės koronavirusui stabdyti nepasiteisino.

Anot S.Skvernelio, norėtųsi išvengti naujų ribojimų, bet kitos alternatyvos nėra.

Siūloma neorganizuoti asmeninių švenčių, riboti keliones šalies viduje, nors tai nebus draudžiama. Bažnyčiai siūloma nutraukti pamaldas.

Viešojo maitinimo įstaigų darbas nutraukiamas – leidžiama gaminti tik maistą išsinešimui.

Parduotuvių darbas ribojamas nebus, bet bus reikalaujama nustatyti tam tikrą vienam klientui tenkantį plotą.

Kirpyklų, grožio salonų veikla galės būti tęsiama, bet bus reikalinga išankstinė registracija.

Siūloma stabdyti masažo salonų, sporto klubų, baseinų, SPA centrų veiklą.

Pradinis, priešmokyklinis ugdymas, darželiai turėtų veikti be ribojimų. Mokyklose siūlomas mišrus – tiek nuotolinis, tiek kontaktinis mokymas. Detalės dėl to – rytoj, bet daug ką gali būti siūloma spręsti mokymo įstaigų steigėjams.

Aukštosiose mokyklose norima įvesti nuotolinį mokymą, išskyrus kelias studijų, tarkime, medicinos, veterinarijos, programas.

S.Skvernelis kartojo, kad tai – siūlomi bendri principai. Bet jis tikisi, kad Vyriausybė pritars pakeitimams.

Kartu premjeras sakė besitikintis, kad tos trys savaitės padės suvaldyti eksponentinį susirgimų koronavirusu atvejų augimą. Tačiau jis akcentavo, kad būtinas ir visuomenės susitelkimas.

S.Skvernelio teigimu, įsijungs paramos verslui priemonės. Jis aiškino suprantantis sudėtingą verslo situaciją, bet kitos išeities esą nėra.

Prabilo apie griežtesnius veiksmus

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 897 nauji koronaviruso atvejai, penki žmonės mirė.

Iš viso šalyje patvirtinti 17453 COVID-19 atvejai.

4934 žmonės pasveiko nuo ligos, o 12283 – serga.

34794 asmenims šiuo metu reikia izoliuotis.

Praėjusią savaitę S.Skvernelis aiškino, kad koronaviruso plitimui stabdyti nebūtų logiška skelbti visuotinį karantiną. Esą pakanka lokalaus karantino savivaldybėse, kur situacija yra blogiausia.

Šeštadienį Sveikatos apsaugos ministerijai pranešus, kad Lietuvoje per penktadienį buvo nustatytas rekordinis – 1001 – naujų susirgimų koronavirusu atvejis, o aštuoni žmonės mirė, S.Skvernelis prabilo, apie tai, jog privalome imtis griežtesnių veiksmų.

Feisbuko paskyroje premjeras rašė siūlysiantis Vyriausybei bent trims savaitėms plėsti ir griežtinti karantiną raudonosiose savivaldybėse, taip pat – įvesti karantino režimą geltonosiose.

Šis režimas, jo įsitikinimu, turi būti daug griežtesnis, nei dabar galiojantys ribojimai.

 


 

Pasak S. Skvernelio, Vyriausybės COVID-19 valdymo komitetas pritarė šiems medikų suformuluotiems siūlymams, dėl kurių trečiadienį dar turės galutinai apsispręsti Vyriausybė:

* Draudžiama bendrauti daugiau nei dviem šeimoms ar dviem namų ūkiams, iš viso susiburti galės ne daugiau 10 asmenų.

* Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų veikla, išskyrus maisto išsinešimui paslaugą.

* Muziejų, teatrų, kino teatrų, bibliotekų įprastinė veikla stabdoma, įstaigoms paliekama teisė teikti nuotolines paslaugas.

* Sporto varžybos, koncertai ar kiti renginiai galės vykti tik be žiūrovų.

* Nerekomenduojamas judėjimas tarp savivaldybių.

* Rekomenduojama atsisakyti asmeninių švenčių, išskyrus vestuves ir laidotuves – jose galėtų dalyvauti iki 10 artimųjų ir giminaičių.

* Rekomenduojama atsisakyti masinių religinių apeigų dalyvaujant tikintiesiems fiziškai.

* Parduotuvės privalės užtikrinti bent 10 kv. metrų plotą pirkėjams.

* Stabdoma sporto klubų, baseinų, SPA centrų veikla, draudžiami šokių, dainavimo ir kiti kontaktiniai užsiėmimai, masažo kabinetų, išskyrus medicinines procedūras, veikla. Kirpyklos, grožio salonai ir kitos paslaugų teikimo įstaigos galės veikti laikantis saugumo reikalavimų, priimant tik iš anksto užsiregistravusius klientus.

* Sportuoti viduje kartu būtų leidžiama tik vienos šeimos ar šeimos ūkio nariams arba ne daugiau nei dviems asmenims, išlaikant saugumo reikalavimus.

* Viešbučių veikla leidžiama, išskyrus viešąjį maitinimą ir kitas grupines paslaugas, būtų leidžiama tik pristatyti maistą į kambarius arba duoti jį išsinešimui.

* Karantinas būtų įvedamas trims savaitėms.

* Tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbas turės vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus išimtis, kai veiklos neįmanoma vykdyti per nuotolį.

* Viešajame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas, išlaikant saugų atstumą tarp keleivių.

* Ugdymas darželiuose ir pradinėse klasėse toliau galės vykti įprastiniu būdu. Mokyklose siūlomas nuotolinis arba mišrus ugdymo būdas, kai pusė moksleivių mokosi įstaigoje, pusė – nuotoliniu būdu. Teisę spręsti dėl ugdymo būdo turėtų pačios mokyklos. Aukštosios mokyklos turės dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus kai kuriuos praktinius užsiėmimus.

* Neįgaliųjų dienos centrai galės veikti užtikrinant saugumą.

* Sveikatos apsaugos įstaigos privalės užtikrinti skubią pagalbą, COVID-19 ligonių diagnostiką, gydymą ir izoliaciją, planinę neatidėliotiną pagalbą. Privačių gydymo įstaigų paslaugos nedraudžiamos.

Image removed.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder