Klaipėdiečius skiepys daugiau įstaigų
Klaipėdiečius skiepys daugiau įstaigų

Pirmadienį išplitę vaizdai su dešimtimis senjorų, Klaipėdoje laukiančių skiepų nuo koronaviruso, atskleidė ne vieną problemą, tačiau tikimasi, kad įsibėgėjus procesui viskas vyks sklandžiau.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos miesto poliklinikos vadovė Loreta Venckienė komentavo, kad skiepijant senjorus susiduriama su iššūkiais. Vienas jų -suvaldyti srautus, kai žmonės skiepytis ateina ne jiems paskirtu laiku.

"Senjorai yra garbaus amžiaus ir ne visada teisingai priima informaciją. Planuojame savo darbą, įstaigų gydytojai, kviesdami pacientus laikosi grafiko, skiria tam tikrus laikus, kada pacientai turi ateiti. Penktadienį neatėjo apie šimtą žmonių, šeštadienį beveik 300 žmonių, kurie buvo sąrašuose, neatvyko. Mūsų darbuotojai tuo metu buvo neužimti darbu ir galėjome atlikti daug skiepų.

Pirmadienį tas procesas truko nuo 11 iki 15 valandos, suėjo visi, kurie neatėjo savaitgalį - ne pagal savo grafiką.

Žmonių, kurie yra sąrašuose, atstovėjusių tą eilutę, neturėjome sąžinės išsiųsti atgal, todėl visi vakar buvo paskiepyti", - sakė L. Venckienė.

Pirmadienį iš viso buvo paskiepyta daugiau nei 700 senjorų, dirbo 7 skiepų kabinetai.

"Apie 15 valandą tos eilės nebebuvo, toliau viskas vyko pagal grafiką, iki pat 20 valandos. Tikimės, kad daugiau tokių nesusipratimų nebus", - vylėsi poliklinikos vadovė.

Ji atmetė prielaidas, kad skiepytis savaitgalį žmonės neatėjo dėl to, kad nenorėjo būti skiepijami "AstraZeneca" vakcina, bet buvo skiepijama gamintojo "Pfizer" vakcina.

Kol kas Sveikatos apsaugos ministerija nėra numačiusi galimybės žmonėms pasirinkti vakcinos gamintoją - žmonės gali pasirinkti ar skiepysis, ar ne.

L. Venckienė užsiminė ir apie logistikos problemas - savaitei skirta vakcina Klaipėdą pasiekia antradienį į darbo pabaigą ar net trečiadieniais, kai į kitus miestus ji atvyksta pirmadieniais.

"Likus tik kelioms dienoms turime labai sparčiai su šitais vakcinos kiekiais tvarkytis", - sakė L. Venckienė.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė apgailestavo, kad apie vakcinas sudaryta neigiama nuomonė remiantis mitais, dėl to dalis žmonių abejoja, ar eiti skiepytis.

Klaipėdiečiams, ypač vyresnio amžiaus, abejojantiems, ar jiems skiepytis dėl sveikatos būklės, specialistė siūlo pasitarti su savo šeimos gydytoju ir apsispręsti iš anksto, prieš registruojantis skiepui gauti.

Taip pat, jei žmogus pagal savo amžių turėtų būti skiepijamas, bet nesulaukia skambučio iš sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašęs, siūloma pasiskambinti į įstaigą patiems.

Paskiepyta ketvirtadalis

R. Perminienė priminė, kad jau paskiepyta per 3 tūkstančius medicinos darbuotojų, taip pat socialinių įstaigų, globos įstaigų darbuotojai ir pacientai, asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Paskiepyta ir 1,6 tūkst. švietimo įstaigų darbuotojų.

Pradėjus senjorų vakcinaciją, paskiepyta 2,5 tūkst. 80 metų ir vyresnių klaipėdiečių. R. Perminienės teigimu, tai sudaro apie 26 procentus šios amžiaus grupės žmonių, esančių skiepijimo sąraše.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas nurodė, kad svarbiausia - siekti, jog tiksli ir teisinga informacija pasiektų kiekvieną senjorą, o jie galėtų apsispręsti, ar skiepysis.

Šią savaitę pradėti skiepyti 75-79 metų miestiečiai, taip pat pradedamas skiepijimas namuose - specialistai vyks pas tuos senjorus, kurie dėl įvairių priežasčių negali atvykti patys.

Dar viena naujiena - skiepytis bus galima ne tik Klaipėdos miesto poliklinikoje ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centre, bet ir kitose įstaigose.

"Nuo šios savaitės vyksta vakcinos paskirstymo decentralizacija, pacientai bus vakcinuojami savo įstaigose, kuriose yra prisirašę, bet procesą ir toliau koordinuos du vakcinacijos centrai", - informavo R. Perminienė.

Ji teigė, kad girdisi bendruomenės prašymų skiepyti ir jaunesnius žmones, bet kol kas reikia skiepyti nustatytų prioritetinių grupių asmenis. Pasak R. Perminienės, leidimo keisti prioritetinį vakcinacijos sąrašą arba pradėti masinę vakcinaciją ministerijos prašo visos savivaldybės, bet kol kas tokio sprendimo nėra.

Sumažėjus naujų koronaviruso atvejų skaičiui nebeliko Karščiavimo klinikos poreikio. Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vadovas Saulius Dabravalskis informavo, kad nuspręsta jos veiklą sustabdyti ir tose patalpose įrengti dar vieną skiepijimo centrą.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis sakė, kad savivaldai suteikta galimybė testuoti daugiau valstybinių ir biudžetinių įstaigų darbuotojų.

"Privačios įstaigos turi testuotis pačios. Tačiau tikimės, kad įsitrauks ir privatus sektorius į aktyvesnį testavimą, ypač tos įmonės, kuriose yra židiniai", - komentavo G. Neniškis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder