Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas informavo, kad jau atvyko Savivaldybės administracijos užsakyti 30 tūkst. FFFP2 respiratorių, kurie bus išdalinti medikams.
Apsaugos priemonių poreikis nėra sumažėjęs, nes kol kas nemažėja ir tikrinamų žmonių srautai. Pasak mero, savaitgalį keltus pasitikę sveikatos priežiūros specialistai dirbo tokiu pat krūviu, kaip ir prieš 2-3 savaites, nors Vyriausybė nusprendė, kad keltais keleiviai galės keltis tik tokiu atveju, jei bilietus bus įsigiję iki balandžio 1 d.
"Paskutinieji keleiviai buvo patikrinti beveik pusę keturių ryto", - sakė V. Grubliauskas.
Tiesa, pirmadienį ryte į Klaipėdą atplaukusiame kelte, mero teigimu, keleivių buvo gerokai mažiau.
Šią savaitę turi pradėti veikti karščiavimo klinika, kuri įsikurs Psichikos sveikatos centro patalpose Galinio Pylimo g. 3.
Problemų sukėlė tai, kad balandžio 1 d. Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu buvo pakeistas karščiavimo klinikos teikiamų paslaugų tvarkos aprašas.
Klaipėdos savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė teigė, kad iki šiol galiojusiame apraše buvo nurodyta, kad klinikoje dirbančių darbuotojų apsaugos priemonėmis aprūpina valstybė iš valstybės rezervo. Naujoje tvarkoje numatoma, kad darbuotojų apsaugos priemonėmis turi rūpintis Savivaldybės administracija.
"Išsiuntėme prašymą Sveikatos apsaugos ministerijai. Mes esame prie starto linijos, galėsime greitai pradėti paslaugų teikimą, trūksta tik šitų priemonių. Kreipėmės, gal būtų galimybė aprūpinti priemonėmis iš valstybės rezervo. Jei negausime, teks organizuoti viešuosius pirkimus. Bet didesnė problema yra pristatymo terminai", - apie aprūpinimą papildomomis priemonėmis kalbėjo R. Perminienė.
Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pridūrė, kad iššūkių yra nemažai, bet nuo savaitgalio atsirado nauja pareiga - užtikrinti tolimųjų reisų vairuotojų saviizoliaciją.
"Anksčiau ši pareiga buvo skirta įmonėms, kurios buvo atsakingos už jų darbo laiko apskaitą. Netikėtai šita pareiga atsirado mums. Darome ir darysime savo darbą, bet būtų gerai apie tokius sprendimus žinoti iš anksto, nes reikia planuoti resursus. Klausimas, kiek žmonių bus, ką reikės daryti, jei izoliuoti reikės didesnės įmonės darbuotojus", - svarstė G. Neniškis.
Rašyti komentarą