Atskleistas pasikėsinimas nužudyti

Atskleistas pasikėsinimas nužudyti

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Plungės rajono PK pareigūnai išaiškino sunkų rezonansinį nusikaltimą, įvykdytą 2013 m. gruodžio mėn. pradžioje Plungėje.

Gauta duomenų, kad su organizuotu nusikalstamumu siejamų asmenų konflikto metu sunkiai sužalotas anksčiau ne kartą Lietuvoje ir užsienyje teistas plungiškis.

2013 m. gruodžio mėn. pradžioje į Plungės rajono savivaldybės ligoninę atvežtas 1969 metais gimęs Plungės miesto gyventojas. Nustatyta, kad jam padarytas sunkus ir gyvybei pavojingas durtinis-pjautinis sužalojimas širdies srityje bei durtinė-pjautinė žaizda kairės rankos alkūnės srityje.

Plungiškis atsisakė bendradarbiauti su policijos pareigūnais, o vėliau tyrimo metu paaiškino, kad susižalojo pats.

Teisėsaugininkai nustatė, kad nukentėjusysis yra gerai žinomas vietiniams tyrėjams ir uostamiesčio ONTB pareigūnams. Jis Lietuvoje ir Vokietijoje buvo teistas už vagystes, kaltinamas kontrabanda, Plungės rajono apylinkės teismo nuteistas už piktybinį chuliganizmą, 2012 metais Islandijoje teistas už narkotinių (psichotropinių) medžiagų gamybą.

1998, 1999 bei 2002 metais jam taikytos prevencinės poveikio priemonės pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą.

Kompleksiniais tyrimo veiksmais policijos pareigūnai siekė ne tik nustatyti nusikaltimą įvykdžiusius asmenis, bet ir užkirsti kelią galimam tolesniam su organizuotu nusikalstamumu susijusių asmenų santykių aiškinimuisi.

Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai nustatė, kad nukentėjusysis buvo užpultas ir sužalotas dienos metu po to, kai išėjo iš sporto salės ir savo apie 85 000 Lt vertės automobiliu „BMW 730“ ketino važiuoti namo. Jam užpuolikas dūrė peiliu į krutinę.

Teisėsaugininkai spėja, kad įtariamieji rengėsi pagrobti ir aukos automobilį, nusikaltimo priežastimi galimai tapo nukentėjusiojo negrąžinti pinigai. Užpuoliko bendrininkas buvo šalia – jis stebėjo aplinką, be to, įtariama, jog jis būtų vairavęs pagrotą automobilį.

Įtariamieji neįgyvendino savo kėslų, nes nukentėjusysis pabėgo iš įvykio vietos su automobilio rakteliais. Turima duomenų, kad iškart po nusikaltimo įtariamieji išvyko iš Lietuvos.

Surinkę įkalčius, ONTB pareigūnai 2014 m. birželio mėn. sulaikė sunkiu sveikatos sutrikdymu ir pasikėsinimu pagrobti didelės vertės automobilį įtariamus asmenis.

Pranešimai apie įtarimus įteikti 1971 m. gimusiam, Prancūzijoje už disponavimą suklastotu dokumentu teistam, iš Plungės kilusiam klaipėdiečiui ir jo bendrininkui – 1986 m. gimusiam, už vagystes, plėšimus bei kūno sužalojimą teistam Plungės miesto gyventojui. Abu su organizuotu nusikalstamumu siejami įtariamieji suimti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

LR BK 135 str. 1 d. už sunkų sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

LR BK 180 str. 3 d. už didelės vertės turto plėšimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 10 metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder