Darbas už grotų pensijos negarantuoja

Darbas už grotų pensijos negarantuoja

Nemažą dalį savo gyvenimo praleidęs nelaisvėje, tačiau ten visą laiką dirbęs klaipėdietis tik artėjant pensijiniam amžiui sužinojo, kad pensija jam mokama nebus.

Jevgenijus Kotelnikovas apie pusę savo gyvenimo praleido įkalinimo įstaigose, sako, kad jose visą laiką dirbo, o dalis užmokesčio atitekdavo valstybei kaip mokesčiai.

"Dirbau šaltkalviu, buvau laikomas šios srities specialistu - gaminau detales, kurioms reikėdavo tikslių apskaičiavimų nors, pagal išsilavinimą esu statybininkas.

Bausmę atlikau 1996 metais, išėjęs į laisvę iki šiol visą laiką dirbau, tačiau tik 10 metų oficialiai - kartais tekdavo padirbėti ir nelegaliai, reikėjo juk kažkaip gyventi", - savo istoriją pasakojo J. Kotelnikovas.

Jo amžiui artėjant prie pensijinio vyras ėmė domėtis, į kokio dydžio pensiją pretenduoja, tačiau "Sodroje" gavęs atsakymą, kad negaus jokios.

"Iš pradžių gavau nurodymą surinkti pažymas iš įkalinimo įstaigų, kad jose dirbau. Tačiau patvirtinimų negavau, sakė, kad dokumentai sudegė.

O dabar man senatvėje žadama tik 320 litų valstybės parama. Argi už tiek gyventi įmanoma? Negi mane verčia vogti? Dirbčiau iki gyvenimo pabaigos, bet reikia neįgalią žmoną slaugyti.

Tik gražiai kalbama apie buvusių kalinių integraciją, realybė visai kitokia", - sakė jis.

Pasirodo, į J. Kotelnikovo darbo stažą neįskaičiuotas laikas, kurį jis dirbo už grotų - kaip ir kitų kalinių, o laisvėje oficialaus darbo stažo jam nepakanka pensijai gauti.

"Dirbantys kaliniai nedraudžiami"

Martynas ŽILIONIS, "Sodros" Komunikacijos ir tarptautinių ryšių skyriaus vyr. specialistas

Pagal įstatymą, socialinio draudimo stažas nustatomas pagal priskaičiuotų socialinio draudimo įmokų laikotarpį. Už kalinčius asmenis pensijų socialinio draudimo įmokos nemokamos. Dėl to įkalinimo laikas neįtraukiamas į stažą. O dirbant oficialiai, minimalus darbo stažas, kurio reikia senatvės pensijai gauti, yra 15 metų. Subjektyviai, ne kaip "Sodros" darbuotojas, sakyčiau, kad tai yra visiškai normalu: kaliniai atlieka bausmę už nusikaltimus prieš visuomenę. Visuomenė ir taip juos išlaiko (maitina, prižiūri ir t. t.). Juk net nekalintys asmenys už socialines pašalpas privalo dirbti visuomenei naudingą darbą. Būtų keista, jeigu mokesčių mokėtojų pinigais kaliniai būtų draudžiami pensijai. Juk nenusikaltę jie galėjo gyventi normalų gyvenimą, dirbti, mokėti mokesčius ir užsidirbti senatvei. Na, bet čia mano subjektyvi nuomonė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder