Du žmonės su jėgos aitvarais pateko į bėdą
Du žmonės su jėgos aitvarais pateko į bėdą

Šiandien 19.12 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kuršių mariose nuo Svencelės kaimo Nidos link plūduriuoja du žmonės su jėgos aitvarais (kaitais) ir negali grįžti į krantą.

Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Neringos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija perduota Pakrančių apsaugos rinktinei ir Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centrui.

Į keblią padėti patekusius jėgos aitvarų entuziastus pamatė netoli įvykio vietos buvęs žvejys, kuris apie tai ir pranešė Bendrąjam pagalbos centrui. Siekiant surasti ir išgelbėti į nelaimę patekusius žmones JGKC budėtojas pasitelkė Karinių oro pajėgų sraigtasparnį bei į nelaimės rajoną buvo išsiųsti Pakrančių apsaugos rinktinės du laivai „Boomeranger“. Bendrojo pagalbos centro valdymo centras į Pervalką išsiuntė VRM priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ekipažą su valtimi.

Patikslinant informaciją buvo sužinota, kad du žmonės plaukiojo su jėgos atvirais. Vienas iš jų prarado įrangą ir įkrito į vandenį, tuo tarpu kitas su savo jėgos aitvaru pasiliko šalia vandenyje atsidūrusio draugo.

20 val. 25 min. gautas pranešimas, kad du žmonės sėkmingai išgelbėti į įvykio vietą atplaukusių pasieniečių su kateriu „Boomeranger“. Gelbėjimo operacija buvo baigta. Karinių oro pajėgų sraigtasparnio pilotai patikslino, kad virš Kuršių marių matė dar aštuonis žmones plaukiojančius su jėgos atvirais ir du žmonės su burlentėmis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder