Dviejų Klaipėdos taksi įmonių vadovai ir jų bendrininkė stos prieš teismą

Dviejų Klaipėdos taksi įmonių vadovai ir jų bendrininkė stos prieš teismą

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ir teismui perdavė didelės apimties ikiteisminį tyrimą. Bendradarbiaujant kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais, išaiškintos dviejų Klaipėdoje taksi paslaugas teikiančių įmonių vadovų ir jų bendrininkės galimai nusikalstamos finansinio pobūdžio veikos. Byloje pareikšti civiliniai ieškiniai dėl patirtos turtinės žalos už daugiau nei 83 tūkst. eurų. 

Ikiteisminiame tyrime, kuriam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Saulius Galminas, kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo pareikšti dviems uostamiestyje taksi paslaugas teikiančių įmonių vadovams A. L. ir A. V. Dėl šių nusikaltimų kaltinamieji savo kaltę pripažįsta. Be to, A. L. taip pat kaltinamas pasisavinęs svetimo turto už daugiau nei 60 tūkst. eurų ir legalizavęs nusikalstamu būdu gautą turtą. Antrajam vadovui, A. V., kaltinimai pareikšti ir dėl galimai pasisavinto turto, kurio suma siekia beveik 65 tūkst. eurų bei aplaidaus apskaitos tvarkymo. A. L. vadovaujamos įmonės buhalterė I. E. kaltinama apgaulingu apskaitos tvarkymu bei neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimu.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukti ir du juridiniai asmenys – Klaipėdoje esančios taksi įmonės. Jos kaltinamos apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimu.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustos A. L. vadovaujamos įmonės faktinė direktorė ir vyriausioji buhalterė. Jos prisipažino vykdžiusios vadovo nurodymus nefiksuoti apskaitos dokumentuose dalies ūkinių operacijų. Įtariamosiomis apklaustos moterys prisipažino dėl joms inkriminuojamų nusikalstamų veikų – apgaulingo apskaitos tvarkymo bei neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo. Minėtos įmonės faktinė direktorė nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleista pagal laidavimą, nes pripažino padariusi nusikalstamą veiką bei atlygino padarytą beveik 13 tūkst. eurų siekiančią turtinę žalą valstybei. Toje pačioje įmonėje dirbanti buhalterė savo kaltę taip pat pripažino ir atlygino 22 tūkst. eurų žalą, padarytą valstybinėms institucijoms.

„Džiaugiuosi, kad jau ikiteisminio tyrimo pradžioje savalaikiai atlikus suplanuotus procesinius veiksmus pavyko surinkti pakankamai duomenų, leidžiančių daryti išvadas dėl galimai įvykdytų nusikaltimų, tarp kurių yra ir sunkių nusikaltimų. Šiai dienai jau turime pasiektą rezultatą – atlyginta padaryta valstybei žala, dalis įtariamųjų savo kaltę visiškai pripažino ir jų atžvilgiu priimti sprendimai dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo“ – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras S. Galminas.

Baudžiamasis kodeksas už apgaulingą apskaitos tvarkymą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų. Už aplaidų apskaitos tvarkymą asmenys baudžiami viešaisiais darbais, bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Didelės vertės turtą pasisavinusiems asmenims kodeksas numato laisvės atėmimą iki dešimties metų, o už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą – baudą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder