FNTT atliko kratas bei sulaikė „Etransport“ akcininką, įtarimų kelia ir kitos taksi įmonės
Teisėsaugos pareigūnai ėmėsi tirti pavėžėjimo paslaugų bendrovės „Etransport“, geriau žinomos kaip „Taksi 1424“, veiklą. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT) trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pateikta informacija dėl vienos stambiausių sostinės taksi ir pavėžėjimo paslaugų bendrovės galimai neapskaitytų dalies gautų pajamų ir sukčiavimo.
Pirminiais tyrimo duomenimis, taksi bendrovė „Etransport“, kurią valdo įmonė „Dallis“, per metus galėjo neapskaityti apie 5 mln. eurų. Įtarimai pareikšti įmonės akcininkams ir direktoriui. Ar juos suimti, spręs prokuratūra. Dabar atliekamas tyrimas. Išaiškinta veikla apima Klaipėdos ir Vilniaus miestus.
FNTT vadovas Antonis Mikulskis spaudos konferencijoje teigė, kad praėjusį mėnesį, gavus žvalgybinę informaciją apie neskaidrią bendrovės „Etransport“, priklausančios įmonei „Dallis“, veiklą, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo ir neteisėto praturtėjimo.
A. Mikulskis atskleidė, kad 5 mln. eurų taksi įmonė neapskaitė per 2017 metus. Tuo tarpu įmonė 2016 metais deklaravo truputi daugiau nei 300 tūkst. eurų pajamų. Kokia buvo įmonės nusikalstama schema, A. Mikulskis neatskleidė, nors užsiminė, kad ji yra sudėtinga, nes dalyvavo daug registruotų įmonių.
Kiek nuslėpta ir neapskaityta pajamų buvo ankstesniais metais, bus aiškinamasi toliau. FNTT vadovas pabrėžė, kad tyrimas buvo atliekamas Vilniuje ir Klaipėdoje.
A. Mikulskis teigė, kad iš viso buvo atlikta apie 30 kratų visoje Lietuvoje. Jų metu buvo išimta iš apyvartos apie 400 tūkst. eurų grynųjų pinigų ir apie kelis šimtus aukso monetų bei kitų vertingų dirbinių.
Iš viso kol kas sulaikyta 15 įtariamųjų asmenų, o 5 yra uždaryti į areštinę. Tarp šių žmonių yra ir akcininkų. Kratos atliekamos ir toliau ir, anot A. Mikulskio, įtariamųjų ir sulaikytųjų skaičius turėtų augti.
A. Mikulskis teigė, kad tyrimas kol kas nepalies taksistų. „Kol kas mes neplanuojame sustabdyti licencijos todėl, kad šiomis paslaugomis naudojasi labai daug gyventojų. Tad sustabdžius veiklą, sukeltume daug nepatogumų gyventojams“, - kalbėjo FNTT vadovas. Anot jo, taksistai, nors ir dalyvavo nusikalstamoje veikloje, nebūtinai suvokė, kad daro pažeidimą ir tai, kas yra daroma su jų uždirbtais pinigais.
Tačiau pabrėžė, kad situacija įmonėje yra stebima. Kartu A. Mikulskis pažymėjo, kad ir kitos taksi paslaugas teikiančios bendrovės kelia su korupcija susijusių klausimų.
Apibendrindamas FNTT vadovas pažymėjo, kad dabar šešėlis yra didžiausia blogybė, dėl kurios nukenčia socialinės garantijos ir pensijos.
Toliau intensyviai tęsiami procesiniai veiksmai. Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.
Rašyti komentarą