FNTT baigtas ikiteisminis tyrimas dėl sąmoningo sukelto įmonės bankroto

FNTT baigtas ikiteisminis tyrimas dėl sąmoningo sukelto įmonės bankroto

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba, vadovaujant Šiaulių apygardos 2-ojo Baudžiamojo persekiojimo skyriui, baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vienos Telšių statybų bendrovės direktorius ir vyriausioji finansininkė kaltinami nusikalstamu įmonės bankrotu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Per pusantrų metų įtariamieji, veikdami bendrininkų grupėje, savo veiksmais nulėmė įmonės bankrotą ir padarė didelę, daugiau kaip 1,2 milijono eurų turtinę žalą kreditoriams.

Ikiteisminį tyrimą atlikę tyrėjai nustatė, kad vyriausioji įmonės finansininkė, vykdydama direktoriaus nurodymus, apgaulingai tvarkė įmonės buhalterinę apskaitą. Į buhalterinės apskaitos dokumentus ji įrašė tikrovės neatitinkančius duomenis apie įmonės gautas pajamas už daugiau nei 248 tūkstančius eurų ir apskaitoje neatvaizdavo beveik 382 tūkstančių eurų įmonės kreditorinių įsiskolinimų Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai. Dėl šios priežasties negalima iš dalies nustatyti bankrutavusios įmonės turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų dydžio.

Tuo pačiu laikotarpiu statybų įmonės direktorius, žinodamas apie sunkią valdomos įmonės ekonominę padėtį, nemokumą ir akivaizdžiai gresiantį bankrotą, siekdamas išvengti įsipareigojimų kreditoriams, sudarinėjo įmonei nenaudingus sandorius. Tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad įmonės turtas, kuris galėjo būti panaudotas jos skoloms padengti, nepateisinamai pigiai buvo parduotas dviem Telšių įmonėms. Vienoje iš jų įtariamasis šiuo metu eina direktoriaus pavaduotojo pareigas. Įmonės administracinį pastatą su inžineriniais statiniais direktorius pardavė pusantro karto pigiau, o įmonei priklausiusią statybinę techniką - net beveik penkis kartus pigiau nei vidutinė jų rinkos vertė. Tokiais savo veiksmais direktorius padarė didelę turtinę žalą valdomai įmonei ir jos kreditoriams.

Už padarytas nusikalstamas veikas įtariamiesiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Jiems taip pat pareikšti civiliniai ieškiniai, kurių bendra vertė siekia beveik 806 tūkstančius eurų, o siekiant juos užtikrinti, laikinai apribota nuosavybė į 54,3 tūkstančio eurų vertės bendrovės direktoriui priklausantį turtą.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Telšių rajono apylinkės teismui. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder