FNTT: bendrovės direktorius, pasisavinęs per 2 mln. litų, sukėlė nusikalstamą bankrotą

FNTT: bendrovės direktorius, pasisavinęs per 2 mln. litų, sukėlė nusikalstamą bankrotą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba kartu su apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame statybų bendrovės direktorius kaltinamas pasisavinęs daugiau nei 2 mln. litų, apgaulingai tvarkęs apskaitą, klastojęs dokumentus ir tyčia sukėlęs bankrotą.

Baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui.

FNTT atlikto tyrimo duomenimis, vieninteliu akcininku buvęs statybų bendrovės vadovas didelėmis sumomis iš kasos imdavo grynuosius pinigus, fiktyviai nurodydamas, kad jie bus naudojami atsiskaitymams už suteiktas paslaugas ir perkamas statybines medžiagas.

Nustatyta, kad kaltinamasis, dirbęs tuo pačiu metu ir kasininku, per beveik 1,5 metų iš bendrovės kasos paėmė daugiau nei 2 mln. litų grynųjų.

Siekdamas nuslėpti kelių milijonų litų pasisavinimą, bendrovės direktorius suklastojo paskolos sutartį, kuria Vilniuje registruotai bendrovei buvo fiktyviai paskolinta - daugiau nei 2 mln. litų suma. Vėliau bendrovės vadovas, pats tvarkęs buhalterinę apskaitą, į ją melagingai įtraukė fiktyvią paskolos sutartį, suklastotą kasos pajamų orderį, ir pinigų priėmimo-perdavimo aktą, nors iš tiesų daugiau nei 2 milijonų litų nebuvo paskolinta. Praradusi 2 mln. litų apyvartinių lėšų, statybų bendrovė susidūrė su finansiniais sunkumais ir bankrutavo.

Sąmoningai blogai valdant bendrovę statybos darbus atliekanti įmonė kreditoriams liko skolinga daugiau nei 1,7 mln. litų.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, dėl pasisavintų daugiau nei 2 mln. litų, apgaulingos apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo ir nusikalstamo bankroto bendrovės vadovui gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder