Girto Telšių patrulio kelionę nutraukė avarija

Girto Telšių patrulio kelionę nutraukė avarija

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio patrulio 33-ejų Tomo Vainoriaus karjerą skandina alkoholis – pareigūnas įtariamas girtas sukėlęs avariją, kurioje susižalojo pats ir sužalojo dar 3 žmones.

Dėl girto vairuotojo sukelto eismo įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki 6 metų. Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ir tarnybinis patikrinimas. Komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas teigė, kad baigus šį patikrinimą bus sprendžiamas klausimas dėl T.Vainoriaus atleidimo iš darbo policijoje.

Du žmones vadavo ugniagesiai

Avarija pareigūno kelionę Telšių rajone nutraukė pirmadienio pavakarę, apie 16.50 val. Telšiškio patrulio asmeninis automobilis „Audi A8“ kelio Telšiai – Žarėnai – Tverai - Laukuva 9-ajame kilometre išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešais atvažiuojančiu autobusiuku „Volkswagen LT 35“, kurį Telšiuose gyvenantis 36-erių D.B.

Iškelti sulamdytuose automobiliuose prispaustus volksvageno vairuotoją ir audinės priekinėje keleivio sėdynėje sėdėjusį Telšių rajono Ryškėnų kaimo gyventoją 31-erių V.V. prireikė ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

Sąmonę praradusį V.V. iš sumaitoto „Audi“ ugniagesiai gelbėtojai išlaisvino laužtuvu išlaužę sėdynę. Nukentėjusiajam medikai diagnozavo galvos traumą, subdūrinę hematomą, smegenų edemą ir nosies kaulo lūžimą. Vyras išvežtas į Klaipėdos ligoninę.

Įtariamam audinės vairuotojui T.Vainoriui Telšių regioninėje ligoninėje nustatytas sunkus girtumas (2,86 promilės). Pareigūnas iš ligoninės pasišalino, tačiau kelios minutės po vidurnakčio pats kreipėsi į medikus. Jam diagnozuotas galvos smegenų sukrėtimas, bendras kūno sumušimas. Sveikatos būklei stebėti jis paguldytas į stebėjimo palatą.

„Volkswagen“ vairuotojas D.B. dėl kojos blauzdikaulio lūžimo ir daugybinių kūno sužalojimų paguldytas į Telšių regioninės ligoninės traumatologijos skyrių. Kartu su juo važiavęs telšiškis 36-erių S.S. daugybinius kūno nubrozdinimus gydosi ambulatoriškai.

Policininkas ginasi nevairavęs

Į avariją T.Vainorius pateko ne tarnybos metu – pareigūnas nuo šių metų lapkričio 28-osios turi nedarbingumo lapelį dėl ligos. T.Vainorius neigia vairavęs automobilį, tačiau pirminė pareigūnų surinkta medžiaga avarijos tyrėjams leidžia daryti prielaidą, kad audinę vairavo būtent jų kolega. Apklausti kartu su T.Vainoriumi važiavusį jo draugą pareigūnai kol kas negali dėl nukentėjusiojo sveikatos būklės.

„Kartu su T.Vainoriumi važiavęs vyras buvo prispaustas keleivio sėdynėje, tai patvirtina ir liudytojų parodymai, - sakė „Respublikai“ komisariato viršininkas A.Motuzas. - Tam, kad patvirtinti, kas vairavo automobilį, iš mašinos paimti ir drabužių mikrodalelių pavyzdžiai, ir biologiniai pėdsakai. Jie perduoti ekspertams“.

Vidaus reikalų sistemoje T.Vainorius tarnauja nuo 1998-ųjų. Tarnybą pradėjo Plungėje, po to ilgą laiką dirbo Telšiuose, vėliau perėjo dirbti į Šiaulių policiją, o nuo praėjusiųjų metų spalio vėl grįžo į Telšių policiją. Per tarnybos laikotarpį baustas 3 kartus: buvo gavęs 2 pastabas už policijos patrulių veiklos instrukcijos pažeidimus, o 1999-aisiais – griežtą papeikimą už aplaidumą tarnyboje. Pareigūnas per tarnybos laikotarpį 4 kartus skatintas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder