Gruziną nelegalą susekė vokiečių aviganis Baris

Gruziną nelegalą susekė vokiečių aviganis Baris

Ignalinos rinktinės pasieniečiai sulaikė sieną su Baltarusija neteisėtai perėjusius keturis nelegalus. Trys pažeidėjai prisistatė Gruzijos piliečiais, vieną jų miške susekė vokiečių aviganis Baris. Areštinėje atsidūrė ir Osetijoje gyvenančiu rusu pasivadinęs nelegalas.

Antradienį vietiniu pasienio su Baltarusija keliu vykę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai ties Švenčionių rajono Daumilų kaimu pastebėjo pakele einantį įtartiną asmenį. Jį sustabdę pasieniečiai paprašė pateikti asmens dokumentus. Paaiškėjo, kad rusiškai kalbantis vyras jų neturi.

Keliautojas prisistatė 36 metų Rusijos piliečiu, gyvenančiu Osetijoje. Jis pasieniečiams negalėjo paaiškinti, kaip atvyko į Lietuvą.

Apylinkes ir valstybės sienos ruožą šiose vietovėse patikrinę pasieniečiai netrukus ant kontrolinės pėdsakų juostos aptiko vieno asmens pėdsakus, vedančius iš Baltarusijos į Lietuvą.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po apklausos sulaikytasis uždarytas į areštinę.

Trečiadienį ryte dar tris atėjūnus Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos ekipažas pastebėjo kelyje Zarasai – Vilnius, ties Švenčionių rajono Bielkiškės kaimu. Vyrai irgi pamatė tarnybinį VSAT visureigį ir puolė į čia pat esantį mišką.

Du bėglius pasieniečiai prisivijo ir sučiupo tuoj pat. Trečio paieškai į įvykio vietą buvo iškviestas kinologas su tarnybiniu vokiečių aviganiu Bariu. Šešerių metų keturkojis po neilgai trukusios paieškos bėglį surado miške. Jis tūnojo įlindęs į tankų krūmyną. Išvydęs vokiečių aviganį vyras išsigando ir vėl bėgti net nebandė. Baris pasaugojo susektąjį, kol atskubėję pasieniečiai įlindo į krūmynus ir nelegalą surakino antrankiais.

Nė vienas iš trijų sulaikytųjų neturėjo jokių asmens dokumentų. 23, 24 ir 33 metų Gruzijos piliečiais prisistačiusius vyrus pasieniečiai uždarė į areštinę. Nustatyta ir vieta, kurioje jie, įtariama, kirto sieną iš Baltarusijos. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder