Incidentas Lietuvos laive: nukentėjo mechanikas

Incidentas Lietuvos laive: nukentėjo mechanikas

Balandžio 16 d. apie 23 val. AB "DFDS Seaways" ro-ro laivo "Finlandia Seaways", plaukiojančio su Lietuvos vėliava, mašinų skyriuje kilo gaisras. Nukentėjo tik vienas mechanikas iš Lietuvos. Jis sraigtasparniu nugabentas į Anglijos ligoninę. Vakar per pietus jo būklė buvo stabili.

Pirmadienį 23.03 val. Lietuvos laiku krovinius gabenančio kelto "Finlandia Seaways", plaukiančio iš Belgijos Zebriugės uosto į Škotijos Rosaito (Rosyth) uostą, variklių skyriuje kilo gaisras. Pranešama, kad įgula nedelsdama ėmėsi visų situacijai stabilizuoti ir kontroliuoti būtinų veiksmų: keltas buvo sustabdytas, variklių skyrius hermetizuotas, paleista angliarūgštė. Apie incidentą nedelsiant informuotos atitinkamos tarnybos.

Deja, per incidentą vienas įgulos narys, mechanikas, apsinuodijo dūmais ir sraigtasparniu buvo skubiai išgabentas į Norvičo miesto (Norwich) ligoninę Anglijoje.

Kiti 18 įgulos narių, Lietuvos piliečių, ir 4 keleiviai (sunkvežimių vairuotojai) nenukentėjo. Pasak "DFDS Seaways" rinkodaros ir ryšių su Baltijos regiono šalimis vadovo Vaido Klumbio, vairuotojams buvo siūloma palikti laivą, bet jie atsisakė.

Vakar įgula nuolatos stebėjo temperatūrą šalia variklių skyriaus esančiose patalpose. Apie pietus buvo gautas pranešimas, kad dūmai nustojo rūkti, o temperatūra palaipsniui krenta, laivo būklė stabili.

Vakar Lietuvos laivas stovėjo nuleidęs inkarą netoli Jungtinės Karalystės krantų Šiaurės jūroje. Bendrovė tikėjosi, kad "Finlandia Seaways" greitu laiku bus galima buksyruoti į Imingemo (Immingham) ar kurį kitą artimiausią uostą ir iškrauti jame esančius krovinius, tarp kurių daugiausia buvo puspriekabių. Laivas gabeno apie 800 ilginių krovinio metrų, maždaug pusę krovinio, kiek jis gali paimti. Vakar apie 17 val. sprendimas dėl laivo buksyravimo nebuvo priimtas.

"Kokios gaisro priežastys, šiandien dar sunku pasakyti. Patalpa hermetizuota, kol į ją nebus įeita ir apžiūrėta, galima tik spėlioti, kas atsitiko. Šiuo metu laivas stabilus, įgulai niekas negresia. Beje, ugnies niekas ir nematė, tik pastebėjo per kaminą, per laivagalį besiveržiančius dūmus. Negaliu pasakyti, kiek reikės laivą remontuoti ir kada jis galės vėl stoti rikiuotėn. Kai paaiškės, kokie pažeidimai padaryti laive, bus sprendžiamas įgulos klausimas", - sakė V. Klumbys.

Jo teigimu, nukentėjusiojo įgulos nario būklė, pasak gydytojų, stabili.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder