Justinos Šikšniūtės nužudymo byla - jau teisme

Justinos Šikšniūtės nužudymo byla - jau teisme

Didelio atgarsio visuomenėje sulaukusi jaunos Klaipėdos universiteto studentės Justinos Šikšniūtės nužudymo byla antradienį iškeliavo į Klaipėdos apygardos teismą. Aiškėja, jog nužudymu įtariamas Valdas Jankauskas negailestingą išniekinimo ir nužudymo planą greičiausiai rezgė dar iki įvykstant nusikaltimui.

Dvidešimtmetės studentės J. Šikšniūtės išžaginimu ir nužudymu kaltinamam 23 metų V. Jankauskui gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Stanislovaitis aiškino, jog byla teisman iškeliavo gavus stacionarios psichiatrijos ekspertizės ekspertų išvadas. V. Jankausko psichika įvykio metu ir po jo nebuvo sutrikusi tiek, kad jis nesuprastų savo veiksmų ir jų negalėtų kontroliuoti.

"Tyrimo pradžioje jis pripažino kaltę, deja, gavus papildomas ekspertizių išvadas buvo siekiama įtariamąjį apklausti papildomai, tačiau paskutinėse dviejose apklausose jis atsisakė tai daryti", - aiškino prokuroras, pridūręs, jog V. Jankauskas pareiškė apie aplinkybes šnekėsiantis teisme.

Įtariamas prievartautojas ir žudikas kalbėti atsisakė po to, kai kaltintojai gavo informacijos, kad V. Jankauskas dar iki susitikimo su J. Šikšniūte lankėsi vietose, kur vėliau ir įvyko negailestinga egzekucija. Įtariama, jog jaunuolis važiuodamas iš Saugų į Klaipėdą buvo sustojęs netoli Priekulės, kur, kaip įtariama, buvo prievartaujama studentė.

Klaipėdos apygardos teismui perduotame kaltinamajame akte V. Jankauskui inkriminuojamas seksualinis prievartavimas, išžaginimas ir merginos nužudymas jai esant bejėgiškoje būklėje ir siekiant nuslėpti seksualinio pobūdžio nusikaltimą.

Iš išvardintų nusikaltimų griežčiausia bausmė gresia už nužudymą - belangėje jam gali tekti praleisti visą likusį gyvenimą.

J. Šikšniūtė dingo dar praėjusių metų lapkričio viduryje, kai socialiniame tinkle "Facebook" susirado V. Jankauską, kuris merginą iš močiutės namų Šilutės rajono Saugų kaime pasisiūlė nuvežti į Klaipėdą.

Pradingus merginai įtariamasis apsimetinėjo, jog nieko nežino apie merginos likimą ir esą ją paleido netoli bendrabučio. Vis dėlto netrukus jis tapo pagrindiniu įtariamuoju ir buvo sulaikytas.

Nors įtariamas žudikas stengėsi suklaidinti tyrėjus, galiausiai paaiškėjo, kad šalia Priekulės V. Jankauskas grūmėsi su mergina, ją išžagino. Nustatyta, kad mergina buvo pasmaugta rankomis. Vėliau studentę įsitempęs į mašiną V. Jankauskas pasuko atgal ir studentės kūną paslėpė netoli savo namų, Šilutės rajone esančiame Macikų kaime.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder