Klaipėdos terliai pasiekė sienos galą

Klaipėdos terliai pasiekė sienos galą

Daugiau nei dešimt metų savo egzistavimo be grafičių paišymo neįsivaizduojantys trys klaipėdiečiai gyveno dvigubą gyvenimą. Dienomis jie bendradarbiaudavo su Klaipėdos miesto savivaldybe ir net rengdavo jaunųjų grafičių piešėjų konkursus, o sutemus tapdavo uostamiestį teršiančiais sienų tepliotojais.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas patenkino prokuroro prašymus ir leido mėnesiui suimti tris klaipėdiečius - Marką Paškevičių (gim. 1982 m.), Aleksandrą Borodinskichą (gim. 1986 m.) ir Dmitrijų Borodiną (gim. 1983 m.).

Griežčiausia kardomoji priemonė trijulei skirta nepaisant to, kad jie įtariami tik viešosios tvarkos pažeidimu.

Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai nuolatiniu miesto pastatų bei kitų objektų gadinimu, piešiant grafičius, įtariamus asmenis sulaikė su įkalčiais.

Tai pavyko padaryti, kai į tyrimą įsitraukė su rimtais nusikaltėliais kovojantis Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuras.

M. Paškevičius ir A. Borodinskichas sučiupti šalia jų namų esančioje nusikaltimo vietoje. D. Borodinas sulaikytas Vilniuje, kuriame pastaruoju metu gyveno ir dirbo profesionaliu interjero dizaineriu.

Kol kas vyrai oficialiai įtariami mažiausiai devynių pastatų fasadų sugadinimu. Tačiau neabejojama, kad pavyks inkriminuoti ir daugiau jų nusikalstamų veikų. Tuo labiau kad jie patys fotografavo ir katalogavo savo tepliones.

Nuo įtariamųjų nukentėjo ne tik gyvenamieji namai ir įstaigos, bet ir valstybės saugomi bei į Kultūros vertybių registrą įtraukti pastatai. Už piešinių nuvalymą mokėjo pastatų savininkai ir visi uostamiesčio gyventojai.

Ši vandalų grupė susiformavo anksčiau teisėtai veikusios grafičių komandos TB2 („The Blood Brothers“ - kraujo broliai) pagrindu.

Turima duomenų, kad klaipėdiečiai savo pravardes (MER, MEST, SMART) ir grupės pavadinimą paišė ne tik namuose ir kituose šalies miestuose, bet ir užsienyje. Iš pastarojo jie kviesdavosi kolegas bjauroti uostamiesčio pastatų.

Prieš kelerius metus TB2 nariai, savo piešimo įgūdžius lavinę uostamiesčio „Gubojos“ dailės studijoje, bendradarbiavo su Klaipėdos miesto savivaldybe.

Grafičių piešėjai legaliai įspūdingais piešiniais puošė miesto namus ir net organizuodavo jaunųjų grafičių piešėjų konkursus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder