Kretingos policija kovojo su mokyklų rūkaliais

Kretingos policija kovojo su mokyklų rūkaliais

Kretingos rajono policijos komisariato VPS Prevencijos poskyrio pareigūnai su vietinės žiniasklaidos atstovais, vykdydami prevencinę priemonę, skirtą teisėtvarkos pažeidimų, susijusių su rūkymu vietose, kuriose tabako kontrolės įstatymas draudžia tą daryti, kovo 1 d. prie Kretingos mieste esančių švietimo bei ugdymo įstaigų (mokyklų teritorijose) per kelias valandas nustatė 16 administracinės teisės pažeidimų dėl rūkymo uždraustose vietose. Tarp rūkalių buvo 14 nepilnamečių nuo 13 iki 18 metų amžiaus.

Kretingos rajono policijos komisariato VPS Prevencijos poskyrio viršininkas Arturas Lingaitis teigė, kad dėl mokinių rūkymo kenčia mokyklos pedagogai, kurie yra susirūpinę jaunimo sveikata, kad tai- blogas pavyzdys mažesniems vaikams, ir apskritai rūkoriai menkina mokyklos prestižą.

Tabako kontrolės įstatymas draudžia rūkyti visose švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose ir šių įstaigų teritorijose, ir tai paprastai būna numatyta šių įstaigų vidaus tvarkos taisyklėse. Mokiniai, kaip ir kiti suaugusieji, negali rūkyti ir laiptinėse, nes įstatymas taip pat draudžia rūkyti bendrose gyvenamosiose ar bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru.

Pasak VPS PP viršininko A.Lingaičio, mokiniai, kuriems jau yra 16 metų, už administracinius pažeidimus atsako patys, o už rūkymą mokyklos teritorijoje jiems gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 Lt. O dėl jaunesnių mokinių rūkymo į Kretingos rajono policijos komisariatą bus kviečiami paauglių tėvai.

Pareigūnai žada tokias akcijas surengti ir dažniau, nes akivaizdu, kad paaugliai, norėdami parūkyti, net nebando slapstytis nuo mokytojų ar policijos pareigūnų. Moksleiviai, kuriems jau yra 18 metų, mano, kad jie gali rūkyti visur ir pamiršta, kad mokyklos teritorijoje tai daryti yra draudžiama visiems.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder