Lietuvis verslininkas už mistines apeigas „aiškiaregei“ sumokėjo 663 tūkst. eurų

Lietuvis verslininkas už mistines apeigas „aiškiaregei“ sumokėjo 663 tūkst. eurų

Beveik 700 tūkst. eurų. Už tokią įspūdingą sumą galima nusipirkti ne vieną butą, pasistatyti keletą namų, pradėti verslą. Tačiau vienas Lietuvos gyventojas šitiek pinigų sumokėjo sukčiuvienei iš Rumunijos Mirelai Frasineanu (gim. 1983 m.), kad ši padėtų jam ir artimiesiems išvengti ligų ir kitų nelaimių.

Vilniaus apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo aiškiarege Roksandra prisistatinėjusios rumunės bylą dėl sukčiavimo. Lietuvoje 2017–2018 m. periodiškai „dirbti“ atvykdavusi moteris už pirmąjį magijos seansą imdavo 50 eurų, tačiau veikė taip meistriškai, kad pas ją sugrįždavę klientai jau mokėdavo dešimtis ir šimtus tūkstančių.

Kaip skelbė policija, žmonės imdavo paskolas ir net ketindavo parduoti turimą nekilnojamąjį turtą, atsisakydavo rašyti pareiškimus policijai, bijodami, kad pranašystės neišsipildys.

Vilniuje M. Frasineanu buvo iškelta baudžiamoji byla dėl keturių apgautų asmenų, kurie pas ją lankėsi nuo 2017 m. rugsėjo iki 2018 m. kovo. Paskutinis klientas už tai, kad Roksandra padėtų jam išvengti prakeiksmo, ligų ir mirties, turėjo atnešti 9990 eurų, tačiau nespėjo – rumunę sulaikė policija.

Kitas vyras už tai, kad Roksandra jam pagamintų amuletą, apsaugantį jį ir šeimą nuo ligų ir kitų pavojų, grynaisiais ir aukso dirbiniais atnešė 12 690 eurų. Dar viena moteris už būrimo apeigas rumunei sumokėjo 1670 eurų.

Tačiau labiausiai nepasisekė verslininkui, kuris taip įtikėjo M. Frasineanu galiomis ir pranašystėmis, kad už mistines apeigas ir kitokią pagalbą sumokėjo net 663 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, vyras į būrėją kreipėsi 2017 m. rugsėjį, o M. Frasineanu su padėjėjais-vertėjais prigąsdino, kad verslininkui ir jo šeimai gresia įvairiausios nelaimės, nuo kurių tik būrimas gali apsaugoti. Už mistines apeigas Roksandra nurodė lietuviui per tris kartus atnešti 19 800 eurų, kuriuos vėliau žadėjo grąžinti.

Minėtus pinigus M. Frasineanu po atlikto būrimo seanso išties grąžino, tačiau toliau jau nebesismulkino – nurodė per tris kartus atnešti 297 tūkst. eurų, mat vyrui neva buvo reikalingos tolesnės apeigos, kad šis išvengtų paralyžiaus ir kitų nelaimių.

Verslininkas buvo taip prigąsdintas gresiančių nelaimių, kad surinko šiuos pinigus ir perdavė aiškiaregei ir jos bendrininkams. M. Frasineanu žadėjo grąžinti ir šią sumą, tačiau negrąžino ir tiesiog nutraukė visus ryšius su klientu.

Netgi toks dingimas neatvedė verslininko į protą – vėliau vėl išdygusi M. Frasineanu su bendrais prigąsdino ir įtikino lietuvį, kad jam reikalingos papildomos būrimo apeigos, kurios padės jam ir šeimai išvengti gresiančių nelaimių bei rimtų sveikatos problemų, o anksčiau paimtus 297 tūkst. eurų grąžins vėliau. Lietuvis už mistines apeigas sumokėjo dar 366 tūkst. eurų.

Šįkart M. Frasineanu, išviliojusi jau 663 tūkst. eurų, nutarė, kad daugiau neverta bandyti savo laimės – nutraukė su klientu santykius, negrąžinusi pinigų.

Pats verslininkas tyrėjams ir teisme pasakojo, kad nenorėjo būrėjai ir jos pagalbininkėms duoti tokių pinigų, tačiau buvo nuolatos terorizuojamas ir gąsdinamas telefono skambučiais – jam grasino vėžiu, kitokiomis ligomis, nelaimėmis ne tik vaikams, bet ir anūkams.

Anot vyro, galiausiai jis buvo apgautas – kai atvežė būrėjai 366 tūkst. eurų, ši su kita moterimi pinigus susuko į ritinėlius, įdėjo į maišelį, o maišelį – į jo paties atsivežtą perplėštą pagalvę ir liepė vežtis namo, likusius 297 tūkst. eurų žadėjo atiduoti kitą dieną. Tačiau grįžęs namo vyras pamatė, kad pinigai buvo apkeisti – pagalvėje tebuvo popieriaus ritinėliai.

Klientai visiškai nesijautė apgauti

Penkis vaikus turinti rumunė galiausiai įkliuvo pareigūnams, tačiau prieš tai nukentėjusieji jai demaskuoti pasitelkė net privatų detektyvą, kuris lankėsi pas būrėją ir slapčia filmavo būrimo seansus. Pastarajam seanso metu M. Frasineanu teigė, kad dvasios jai nurodė skaičių 6666 – tokią sumą eurų privatus detektyvas turėjo jai atnešti, kad ši sudegintų pinigus ir išspręstų jo problemas.

Praėjusių metų gegužę M. Frasineanu buvo nuteista kalėti aštuonerius metus, nuo jos nukentėjusiems klientams buvo priteisti visi prarasti pinigai, o įspūdingą sumą paklojusiam verslininkui rumunė turėtų sumokėti dar 7 tūkst. eurų padarytai žalai atlyginti.

Tačiau nuteistoji ir jos advokatas Linas Žalnieriūnas apskundė tokį nuosprendį – esą šis per griežtas, kai kurie klientai pripažino, kad pinigus išleido ne tik M. Frasineasu, bet ir kitoms būrėjoms, tačiau tyrėjai visus nuostolius „nurašė“ rumunei.

L. Žalnieriūnas taip pat pažymėjo, kad tik 663 tūkst. eurų praradęs verslininkas kreipėsi į policiją – kiti trys nukentėjusieji net nesijautė apgauti, pareigūnai juos įtikinėjo ir įkalbinėjo tapti nukentėjusiaisiais.

Pati M. Frasineanu neneigė, kad užsiiminėjo magija – būrė Taro kortomis, apie savo paslaugas skelbė spaudoje.

Tačiau pastaroji veikla, anot advokato, patenka į civilinių santykių kategoriją – klientai gerai žinojo, ko eina pas būrėją ir už ką moka.

Mistiškai pakvipo ir 663 tūkst. eurų netekusio verslininko versija – pati M. Frasineanu 2017 m. rugsėjo 11 d., kai pas ją lankėsi verslininkas, teigė buvusi pas odontologą Bukarešte ir pateikė tai neva įrodančius dokumentus.

Taip pat aiškiaregė tikino, kad vyras jai perdavė tik apie 400 tūkst. eurų, o kitus kelis šimtus tūkstančių neva išleido pas kitas būrėjas.

Skunde advokatas taip pat teigė, kad nukentėjusieji – ir patys kalti, mat nerūpestingai elgėsi su didelėmis pinigų sumomis.

Tačiau skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas jį tenkino tik iš dalies.

Anot teisėjų kolegijos, akivaizdu, kad tokie dalykai, kaip tariamas pinigų sudeginimas, kai vėliau „sudeginti“ pinigai lieka būrėjai, pinigų pakeitimas popieriumi yra sukčiavimas.

Teisėjų sprendimu, aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė M. Frasineanu buvo sumažinta iki septynerių metų ir dviejų mėnesių, tačiau rumunei vis tiek teks ją atlikti, taip pat buvo nežymiai sumažintos sumos, kurias būrėja turės grąžinti apgautiems klientams.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder