Motina ir sūnus įklimpo pačių suregztuose mainų sandoriuose

Motina ir sūnus įklimpo pačių suregztuose mainų sandoriuose

Prestižinėje vietoje esantį žemės sklypą iškeitusi į 25 kartus mažesnės vertės neveikiančios bendrovės akcijas kaunietė į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 300 tūkst. litų mokesčių

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI), gavusi informaciją iš teisėsaugos institucijų, atliko vienos kaunietės mokestinį patikrinimą, kurios išlaidos gerokai viršijo gautas pajamas - ji nedeklaravo beveik 1 mln. litų gautų pajamų natūra. Patikrinimo metu nustatyta, kad mokesčių mokėtoja, uždarosios akcinės bendrovės savininkė, 40 tūkst. litų vertės akcijas išmainė į 1 mln. litų kainuojantį žemės sklypą, esantį prestižiniame Vilniaus rajone ir priklausantį jos sūnaus valdomai įmonei, kurios veikla yra teisinių dokumentų rengimas bei konsultavimas verslo ir veiklos valdymo klausimais.

„Pagal mainų sutartį objektų vertės skyrėsi net 25 kartus, todėl mokesčių inspekcija pripažino, jog kaunietės gautas turtas ne pinigais yra pajamos natūra ir jas reikėjo deklaruoti bei sumokėti į valstybės biudžetą beveik 300 tūkst. litų mokesčių", - teigė Kauno AVMI Kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė.

Įvertinus visas sandorių aplinkybes išsiaiškinta, kad ši mainų sutartis yra sudaryta tarp susijusių asmenų - motinos ir sūnaus. Abu jie dirbo arba yra dirbę tose pačiose įmonėse, todėl galėjo daryti įtaką, dėl kurios tarpusavio sandorių arba ūkinių operacijų sąlygos būtų kitokios, jeigu kiekvienas šių asmenų siektų sau maksimalios ekonominės naudos.

„Prieš kelerius metus įsteigta bendrovė, kurioje dirbo tik motina ir sūnus, ir kurios 40 tūkst. litų vertės akcijos tepraėjus kelioms savaitėms nuo jos įsteigimo buvo išmainytos į milijoną litų kainuojantį žemės sklypą, veiklos nevykdė. Todėl atsižvelgus į visas aplinkybes nustatyta, kad šeimos nariai iš anksto planavo gauti naudą ir išsisukti nuo mokesčių iš šio mainų sandorio," - pažymėjo L. Brazlauskienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder