Muitininkai sulaikė prisidėjimu prie cigarečių kontrabandos įtariamą kolegą
Muitininkai sulaikė prisidėjimu prie cigarečių kontrabandos įtariamą kolegą

Muitinės kriminalinė tarnyba ketvirtadienį pranešė išaiškinusi Šalčininkų kelio poste veikusią cigarečių kontrabandos schemą, sulaikytas vienas muitininkas, du Baltarusijos piliečiai ir, įtariama, veiklą organizavęs alytiškis. 

Pasak Muitinės kriminalinės tarnybos, kontrabanda įtariami vyrai sulaikyti praėjusio ketvirtadienio naktį pasienyje su Baltarusija esančiame Šalčininkų kelio poste. 

Apie tai, kad per šį postą gali būti įvežami dideli kontrabandos kiekiai, muitininkai teigia turėję informacijos jau kurį laiką, todėl nuspręsta surengti pasalą. 

Kiek po ketvirtos ryto į kelio postą iš Baltarusijos atvyko mikroautobusas „VW Crafter“, jis, muitininkų teigimu, atliko žvalgo funkcijas. Patikrinus šį automobilį, jam leista vykti toliau. 

Nepraėjus nė valandai į kelio postą atvyko kitas mikroautobusas „Ford Transit“, jį vairavęs Baltarusijos pilietis teigė važiuojantis tuščiomis į Lietuvą pasiimti krovinio. Kontrabanda įtariamam muitinės pareigūnui tuomet nurodyta detaliai patikrinti automobilį, jis jokių pažeidimų nenustatė ir leido automobiliui važiuoti į Lietuvą. 

Apie šeštą ryto tą patį mikroautobusą „Ford“ sulaikė Muitinės kriminalinės tarnybos ir mobiliųjų grupių pareigūnai, mašina grąžinta į postą ir vėl detaliai patikrinta. Šįkart jame pareigūnai aptiko sienose ir lubose įrengtas slėptuves, jose rasta daugiau kaip 24,5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių „Minsk“. 

Tokio krovinio vertė Lietuvoje siekia daugiau kaip 87 tūkst. eurų. 

Muitinės kriminalistai sulaikė abiejų iš Baltarusijos atvykusių mikroautobusų vairuotojus ir muitininką, o praėjusį penktadienį Alytuje sulaikytas ir, kaip įtariama, šio krovinio laukęs asmuo. 

Dėl kontrabandos ir piktnaudžiavimo tarnyba pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Abu baltarusiai teismo sprendimu suimti vienam mėnesiui, pareigūnui ir Alytuje sulaikytam vyrui skirtos kardomosios priemonės – dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti. 

Pasak muitininkų, šiemet tai jau penktasis atvejis, kai atskleidžiamos kontrabandos schemos, į kurias įsitraukę buvo ir Muitinės pareigūnai – šiemet įtarimai kontrabanda ir piktnaudžiavimu tarnyba pateikti dešimčiai pareigūnų, vienam skirtas specialiojo liudytojo statusas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder