"Klaipėdos nafta" trečiadienį per vertybinių popierių biržą išplatino informaciją, jog iš Klaipėdos apygardos teismo gavo pranešimą apie "Naftos grupės" pateiktą ieškinį dėl tariamai patirtų 17 mln. litų nuostolių atlyginimo, tariamai jai priklausančių ir terminalo saugomų naftos produktų perteklių grąžinimo bei pripažinimo, kad tarpusavio sutartis nutraukiama dėl "Klaipėdos naftos" kaltės.
"Klaipėdos nafta" kovo 29 d. buvo išsiuntusi pranešimą "Naftos grupei", kuriuo informavo apie nutraukiamą žaliavinės naftos ir naftos produktų perkrovimo sutartį, nes "Naftos grupė" nuo pernai rugsėjo nebevykdė sutartyje numatytų krovos įsipareigojimų. Juridiškai sutartis būtų buvusi laikoma nutraukta praėjus 30 dienų po pranešimo išsiuntimo.
Su "Naftos grupe" įmonė bendradarbiavo nuo 2005-ųjų. Ji pagal perkraunamų naftos produktų kiekį buvo antroji "Klaipėdos naftos" klientė po "Orlen Lietuvos". Pernai rugsėjį "Klaipėdos nafta" pasirašė vakuuminio gazolio krovos sutartį su buvusia viena didžiausių "Naftos grupės" klienčių - Rusijos bendrove "Somitekno", turinčia naftos perdirbimo gamyklas Ufoje.
"Manome, kad tai yra gynyba puolimu. Šis tarpininkas "Klaipėdos naftai" iš esmės niekada nebuvo reikalingas. Skaičiuojame, kad vien dėl sutarties, suteikusios išskirtines galimybes krauti vakuuminį gazolį, mūsų įmonė neteko apie 40 milijonų litų. Mazuto ir kitų produktų krovimo peripetijos dar nėra pilnai išnagrinėtos.
Su ieškiniu pateiktos medžiagos dokumentacijos apimtis labai didelė, tad kol kas yra aišku tik tiek, kad "Naftos grupė" tvirtina dėl mūsų veiksmų patyrusi 17 milijonų litų nuostolių. Kokie veiksmai turimi omenyje, dar neišsinagrinėjome. Turima ir pretenzijų dėl likučių, nors šiuo metu mūsų įmonėje atliekamas vidinis tyrimas dėl galimo praeityje padaryto neteisėto naftos produktų likučių neatlygintino perdavimo tretiesiems asmenims, tarp kurių yra ir "Naftos grupė", - "Vakarų ekspresui" sakė "Klaipėdos naftos" generalinis direktorius Rokas Masiulis.
"Naftos grupės" vadovus - jos savininką Artūrą Urbutį ir jo brolį, įmonės generalinį direktorių Antaną Urbutį - pernai buvo suėmusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Anot Generalinės prokuratūros, grupė įtariama pasisavinusi daugiau nei 30 mln. litų ir legalizavusi daugiau nei 20 mln. litų lėšų. "Vakarų ekspreso" duomenimis, ikiteisminis tyrimas tebevyksta, byla teismo dar nepasiekė.
Paprašius "Naftos grupės" komentaro dėl pateikto ieškinio, jos atstovai žadėjo patys susisiekti su dienraščiu, tačiau to iki trečiadienio darbo dienos pabaigos taip ir nepadarė.
Rašyti komentarą