Jau artimiausiu metu policijoje pradės dirbti policijos bendruomenės pareigūnai.
Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio, Šiaulių apskrityje ir Molėtuose vykęs eksperimentas pasiteisino ir bendruomenės pareigūnai turėtų pradėti dirbti visose šalies įstaigose. Šiandien Policijos departamente vykusiame šalies viešosios policijos vadovų pasitarime aptarti eksperimento rezultatai, aptartos funkcijos, kurias vykdys šie pareigūnai.
Kaip atrodys bendruomenės pareigūnas ir kuo jis užsiims?
Kiekvienoje policijos įstaigoje prevencijos padalinio pareigūnų vykdomos funkcijos bus padalintos į dvi dalis. Vienas atliks tyrėjai, kurie vykdys tik funkcijas, susijusias su gyventojų pareiškimų, prašymų, skundų priėmimu ir jų nagrinėjimu, administracinių teisės pažeidimų bylų tyrimu, ikiteisminio tyrimo institucijų, prokuratūros ir teismų pavedimų vykdymu, ikiteisminio tyrimo atlikimu.
Tuo tarpu bendruomenės pareigūnai bus „atlaisvinti" nuo šio darbo ir vykdys tik funkcijas, siejamas su prevenciniu darbu, formuojant saugią gyvenamąją aplinką. Pareigūnai betarpiškai bendraus su gyventojais, nevyriausybinėmis organizacijomis, asociacijomis, įmonėmis, seniūnijomis, skatins bendruomenės narius burtis į saugios kaimynystės grupes, ragins tapti policijos rėmėjais, organizuos rėmėjų veiklą, vykdys įvairias prevencines priemones, organizuos įvairius prevencinius renginius.
Bendruomenės pareigūnų veikla ir jos efektyvumas sunkiai įsivaizduojama be glaudaus bendravimo ir bendradarbiavimo su gyventojais, nuolatinio keitimosi informacija ir nuomonėmis. Policijos įstaigų interneto svetainėse gyventojai galės susipažinti su bendruomenės pareigūnų vykdyta veikla, organizuotomis prevencinėmis priemonėmis bei pateikti savo nuomonę, konkrečius pageidavimus bei pasiūlymus prevencinės veiklos klausimais. Daug dėmesio bus skiriama gyventojams aktualių saugumo problemų analizei. Policija tikisi ir gyventojų aktyvumo - dalyvavimo diskusijose, pasidalijimo savo teigiama patirtimi, sprendžiant konkrečias saugumo problemas, ar tiesiog savo nuomonės bei pozicijos išreiškimo diskutuotinu klausimu.
Tikimasi, kad tarp bendruomenės pareigūnų bei gyventojų užsimegs konstruktyvus dialogas leis labiau įsigilinti į konkrečias bendruomenės problemas bei duos pagrindą efektyvesniam policijos darbui.
Plačiau apie Šiaulių bendruomenės pareigūnų nuveiktus darbus galite pasiskaityti Šiaulių aps. VPK interneto svetainėje sukurtame „Bendruomenės pareigūnų dienoraštyje".
Rašyti komentarą